Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Strašlivě ji bila, přivazovala k lednici, týrala hlady: OTŘESNÉ DETAILY o mučení Valinky (7)

Zdroj: Facebook.com, Policie
+ Další 4 fotografie
zrůda
V srpnu roku 2018 policie vyhlásila pátrání po Valince Kvasničkové (7). Tu měla v péči její babička Soňa (61), která ji ale nedávala lásku. Místo toho ji ošklivě týrala. Policisté navíc při vyšetřování přišli na to, že dívenka byla naposledy spatřena v říjnu roku 2017. Její babička v pondělí stanula u soudu a čelí obvinění z opuštění dítěte, zanedbání povinné výživy, ohrožování výchovy dítěte, zpronevěry a z týrání svěřené osoby, za což jí hrozí 8 let ve vězení.

Malou Valinku spolu s jejími sourozenci měla Soňa K. v poručnické od roku 2016. Podle obžaloby babička Valinku i jejího brášku brutálně týrala. „Poškozeného nezletilého R. K. často fyzicky trestala nadměrným bitím po celém těle za využití různých nástrojů, například kuchyňskou obracečkou, naběračkou, vařečkou, tyčí od vysavače, páskem. Nechávala ho dlouho klečet na jednom místě, tahala za vlasy a uši, smýkala s ním a házela o zem, přičemž mu sprostě nadávala,“ stojí v obžalobě.

Případem Valerie Kvasničkové se začal zabývat obvodní soud pro Prahu 3. Soňa prý svou vnučku byla po celém těle a aby holčička nekřičela, dávala jí do pusy roubík. Svazovala jí ruce i nohy a poutala ji k různým předmětům v bytě, kde ji nechávala bez jídla a nebylo výjimkou, pokud ji přivázanou nechala i spát na zemi. „Odpírala jí dostatečný přísun jídla i pití. Nutila sourozence, aby ji bili. Roztahovala jí nohy do takzvaného provazu až do bolesti,“ stojí v obžalobě. Týrání se brutalitou vymyká i z ostatních trestných činů tohoto typu, uvedla v pondělí u soudu státní zástupkyně Iva Brücklerová.

Soně K. byly děti svěřeny, když zemřel jejich biologický otec. Snacha se o děti nemohla starat, tak je dostala právě ona a to i přesto, že má trestní minulost násilného charakteru na svěřených dětech. „Tahle je nejmladší, takže si mě už ani nepamatovala a zpočátku mě vůbec nechtěla poslouchat. Vůbec nejedla, bez dovolení šla a brala si bonbony. Chvíli trvalo, než se rozkoukala, než jsme si na sebe zvykly,“ řekla kdysi Kvasničková při rozhovoru s fotografem Tomášem Princem. Ten rodinu fotil, když je náhodně potkal na ulici. Tehdy to vypadalo, že děti našly nový domov.

Dnes ale Valerii není. Zmizela. Kriminalisté se domnívají, že babička Valerii zavraždila. Dívčino tělo mohlo například skončit v igelitovém pytli v popelnici a pak v peci spalovny komunálního odpadu. Důkazy ale policie v ruce nemá.

Související články

Další články