Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Strašlivá zpráva z Moravy: Tornádo má 6. oběť, teprve dvouletou holčičku

Lidé musí odklízet sutiny i bordel, který tornádo způsobilo.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Tragédie na Moravě

Z Břeclavska přišla tragická zpráva. V nemocnici v Brně zemřelo v souvislosti s tornádem teprve dvouleté dítě. Počet obětí tak stoupl na šest. 

Bouře na Břeclavsku a Hodonínsku si vyžádaly šestou oběť, dítě. Zemřela ve Fakultní nemocnici Brno. Úmrtí potvrdila mluvčí nemocnice Veronika Plachá, která nechtěla říct žádné bližší informace.

Podle zjištění ČTK zemřelo malé dítě. Podle informací TN.cz by se mělo jednat o holčičku v batolecím věku (2,5 roku), která přes veškerou snahu lékařů podlehla svým zraněním v pátek pozdě večer.  Bouřky zasáhly kraj ve čtvrtek večer. Poničily na 1200 domů, zranění utrpěly desítky lidí.

Na šesté úmrtí upozornil Český rozhlas. ČTK o úmrtí řekl hodonínský místostarosta Petr Buráň a potvrdila mu ho i Plachá. "Víc ale nelze říct s ohledem na věk," řekla mluvčí. Podle informací ČTK byly dítěti teprve dva roky...

Fakultní nemocnice v Brně už pátek uvedla, že v souvislosti s tornádem ošetřila 9 pacientů, z toho čtyři děti.

Bouřky provázely kroupy o velikosti až tenisových míčků a také tornádo o rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu. Nejzasaženější byly obce Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice, ale také hodonínská část Pánov a čtvrť Bažantnice. Kromě šesti úmrtí se zranily desítky lidí, další desítky utpěly zranění později při opravách poničených domů. Bouřky zasáhly na 1200 domů, z nichž půjde přes 70 k zemi, poškozená jsou auta i zeleň.

Mezi oběťtmi byla i těhotná Martina, známý vinař a jedenadvacetiletý mladík...

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy