Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Strašlivá zpráva z Moravy: Tornádo má 6. oběť, teprve dvouletou holčičku

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Tragédie na Moravě

Z Břeclavska přišla tragická zpráva. V nemocnici v Brně zemřelo v souvislosti s tornádem teprve dvouleté dítě. Počet obětí tak stoupl na šest. 

Bouře na Břeclavsku a Hodonínsku si vyžádaly šestou oběť, dítě. Zemřela ve Fakultní nemocnici Brno. Úmrtí potvrdila mluvčí nemocnice Veronika Plachá, která nechtěla říct žádné bližší informace.

Podle zjištění ČTK zemřelo malé dítě. Podle informací TN.cz by se mělo jednat o holčičku v batolecím věku (2,5 roku), která přes veškerou snahu lékařů podlehla svým zraněním v pátek pozdě večer.  Bouřky zasáhly kraj ve čtvrtek večer. Poničily na 1200 domů, zranění utrpěly desítky lidí.

Na šesté úmrtí upozornil Český rozhlas. ČTK o úmrtí řekl hodonínský místostarosta Petr Buráň a potvrdila mu ho i Plachá. "Víc ale nelze říct s ohledem na věk," řekla mluvčí. Podle informací ČTK byly dítěti teprve dva roky...

Fakultní nemocnice v Brně už pátek uvedla, že v souvislosti s tornádem ošetřila 9 pacientů, z toho čtyři děti.

Bouřky provázely kroupy o velikosti až tenisových míčků a také tornádo o rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu. Nejzasaženější byly obce Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice, ale také hodonínská část Pánov a čtvrť Bažantnice. Kromě šesti úmrtí se zranily desítky lidí, další desítky utpěly zranění později při opravách poničených domů. Bouřky zasáhly na 1200 domů, z nichž půjde přes 70 k zemi, poškozená jsou auta i zeleň.

Mezi oběťtmi byla i těhotná Martina, známý vinař a jedenadvacetiletý mladík...

Související články

Další články