Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Strašlivá tragédie v Brně: Vichr shodil strom na maminku s kočárkem, miminko zemřelo

Strašlivá tragédie v Brně: Vichr shodil strom na maminku s kočárkem, miminko zemřelo
Zdroj: požáry.cz
smrt
K obrovskému neštěstí došlo v sobotu. Vichřice, která řádila zejména na Moravě a v severovýchodní části republiky, ho způsobila v Brně. V tamních Soběšicích v sobotu v podvečer vlivem větru spadl strom přímo na matku s kočárkem. Žena utrpěla lehčí zranění, miminko bohužel nepřežilo.

Vichr, který v sobotu ničil republiku, způsobil krom řady výpadků dodávky elektřiny v Brně velkou tragédii. V Soběšicích shodil strom na maminku, která vezla kočárek s dítětem. Miminko utrpělo velmi vážná zranění. K nehodě byli přivoláni záchranáři. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Dítě jsme na místě resuscitovali a na řízené ventilaci jsme jej za stálé resuscitace převezli na ARO brněnské Dětské nemocnice," řekla pro Deník.cz mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová. Maminka dítěte utrpěla zranění lehčího charakteru. V neděli bohužel miminko v nemocnici zemřelo.

K tragédii došlo podle informací policie zřejmě během procházky na lesní cestě v soběšické lokalitě U Jezírka. Zdrcené rodině na místě pomáhal krizový intervent.

Vichřice řádila hlavně na Moravě a shazovala větve i celé stromy také na elektrické vedení. Dodávky proudu přerušila tisícům lidí. Společnost ČEZ evidovala kolem 20:00 přibližně 12.000 odběratelů bez elektřiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy