Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Strašlivá rodinná tragédie na Příbramsku: Na památku Radka, Martina a Radečka vzniklo pietní místo

Strašlivá rodinná tragédie na Příbramsku: Na památku Radka, Martina a Radečka vzniklo pietní místo
Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
Tragédie
V pondělí se na Příbramsku odehrálo strašlivé neštěstí. V rybníku ve Lhotě u Příbramě byla objevena tři mrtvá těla. Rodinná tragédie, při které zahynul otec, jeho syn a vnuk, otřásá celým Českem. Na památku zesnulých vzniklo v místě nehody pietní místo.

Strašlivou bolest teď prožívají příbuzní zesnulého Radka (56), Martina (33) a Radečka (9), kteří tragicky zemřeli v rybníce Václav ve Lhotě u Příbramě. Policie dostala hlášení v pondělí kolem půl jedenácté večer.

Portál pribram.cz pak přinesl informaci, jak k tomuto hroznému neštěstí došlo. Příčinou smrti Radka, Martina a Radečka měl být zásah elektrickým proudem, pravděpodobně od ponorného čerpadla. Nejstarší Radek šel nejspíš zkontrolovat ponorné čerpadlo, které nefungovalo. Když však vešel do vody, čerpadlo začalo probíjet. Martin a pak teprve devítiletý vnuk Radeček, chtěli dědovi pomoci a stalo se jim to osudným...

Pietní místo

Z jejich smrti se nyní vzpamatovává nejen rodina, ale i celá obec. Na místě strašlivého neštěstí vzniklo pietní místo, kam lidé chodí zapalovat svíčky. Na obecním úřadě byl včera na památku zesnulých vyvěšen také smuteční prapor. "Lidé mohou přijít uctít památku zemřelých také k rybníku, kde během včerejška vzniklo pietní místo," řekla pro pribram.cz starostka Eva Drmlová.

Krom toho se starostka po souhlasu rodiny rozhodla, že zřídí transparentní účet pro rodinu obětí tragédie. Na transparentní účet přispěje i obec. "Peníze mohou lidé zasílat již od zítřka, kdy bude účet aktivní. Příští týden se sejdeme a určitě pomůžeme i my nějakou částkou," uvedla starostka.

"Museli jsme účet nějak pojmenovat, takže jsme zvolili název Sbírka pro rodinu obětí ve Lhotě u PB. Číslo účtu je 123-0773980207/0100," doplnila Drmlová.

Související články

Další články