Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Strašlivá nemoc: Dívka zemřela krátce po 18. narozeninách, její tělo mělo 144 let

Dívenka Ashanti Smith trpěla syndromem Benjamina Buttona.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Smutný příběh

Teenagerka Ashanti Smith zemřela krátce po svých osmnáctých narozeninách. Dívka trpěla progerií, které se někdy říká i ’syndrom Benjamina Buttona’. Nemoc způsobuje předčasný a urychlený rozvoj stařeckého vzhledu. 

Ashanti Smith ze Západního Sussexu zemřela v sobotu 17. července, několik týdnů po svých osmnáctých narozeninách. Dívka trpěla vzácným onemocněním zvaným progerie. To způsobuje předčasný a urychlený rozvoj stařeckého vzhledu se zkrácením délky života. Onemocnění se říká také syndrom Benjamina Buttona, a to kvůli filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona z roku 2008 v hlavní roli s Bradem Pittem.

Každý rok života pro ni byl jako osm let. V době, kdy umírala, mělo její tělo stáří neuvěřitelných 144 let. Matka dívky Phoebe Louise Smith vzdala hold své dceři, která pro ni byla brilantní a neskutečně silnou bojovnicí. Ashanti navíc odmítala, aby jí nemoc komplikovala život, a žila tak, jako by žádný syndrom neměla.

Její život byl radostný

Ashanti zemřela po boku svých milovaných rodičů - matky Phoebe a otce Shaina Wickense. „Její život byl radostný. I když nemoc ovlivnila její mobilitu, neměla vliv na nic jiného,” nechala se slyšet matka Phoebe podle webu Daily Mail.

Poslední slova dívky se stařeckým vzhledem byla určená její mamince a zněla: „Musíš mě nechat jít.” Také rodinná přítelkyně Kayleigh Cartwright se k Ashanti vyjádřila. „Její stav ji psychicky vůbec neovlivnil. Byla normální. Byla jako každé jiné dítě. Z vnější strany jí sice možná bylo přes sto, ale uvnitř jí bylo pořád osmnáct let,” říkala Kayleigh, která byla u toho, když dívka zemřela.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy