Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Strašlivá nehoda: Alfa Romeo rozsekaná o vzrostlé duby, zahynuli mladíci Petr, Martin a Michal

Strašlivá nehoda: Alfa Romeo rozsekaná o vzrostlé duby, zahynuli mladíci Petr, Martin a Michal
Zdroj: policie ČR
smrt
Při nehodě osobního auta u Nových Hradů na Českobudějovicku zemřeli tři mladí muži. Autem narazili do dvou stromů. Náraz vozidlo rozlomil. Dva z mužů zemřeli bezprostředně při nehodě, třetí později i přes snahu záchranářů jej resuscitovat. V autě kromě nich nikdo další necestoval.

V sobotu po půl sedmé přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o nárazu osobního vozidla do stromu mezi obcemi Byňov a Nové Hrady s tím, že ve vozidle jsou dva mladí muži bez známek života, třetí utrpěl velmi těžká zranění a zdravotníci bojují o jeho život. Podle komentářů na sociálních sítích se jednalo o rybáře Petra, milovníka aut Martina a nadšence do military Michala.

Na místo jako první přijeli policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny, kteří zajistili místo dopravní nehody a přistávací plochu pro vrtulník Letecké záchranné služby.

Řidič Alfy Romeo jel táhlou levotočivou zatáčkou pravděpodobně příliš rychle. "Vjel vpravo mimo komunikaci, kde bočně narazil do vzrostlého dubu, po pár metrech čelně narazil do dalšího vzrostlého dubu, auto se rozpůlilo," řekl Bajcura.

Muži byli podle něho narozeni mezi lety 1998 až 2002. Podle mluvčí krajských záchranářů Petry Kafkové museli zdravotníci pokus o záchranu třetího muže ukončit asi po 20 minutách resuscitace.

Na jihu Čech už letos při dopravních nehodách zemřelo 35 lidí. Sobotní událost je vzhledem k počtu obětí letošní nejtragičtější nehodou, řekl Bajcura.

V říjnu zemřelo na silnicích v Česku zatím 39 lidí, o 12 méně než loni za celý říjen. Za letošek je obětí dopravních nehod celkem 399, což je zhruba o šest desítek méně než loni od začátku roku do konce října.

Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý a dalších informací policie. Jedná se o předběžné údaje. Množství zemřelých při nehodách za uplynulý měsíc je nejnižším říjnovým počtem obětí nejméně za posledních deset let.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy