Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Strašlivá letecká nehoda v Indii: Šestnáct ztrát na životech, více než sto zraněných

Strašlivá letecká nehoda v Indii: Šestnáct ztrát na životech, více než sto zraněných
Zdroj: Twitter/Hardik
+ Další fotografie
havárie letadla
V pátek odpoledne se na indickém letišti v Kóžikkót stala děsivá tragédie. Letoun společnosti Air India Express, který byl na cestě z Dubaje, se během přistávání rozlomil na půl. Na palubě letadla bylo 191 cestujících, včetně sedmi členů posádky. Místní policie potvrdila, že během nehody přišlo o život šestnáct lidí.

Na palubě havarovaného letadla bylo podle indických serverů 174 dospělých, deset dětí a sedm členů posádky. Místní policie už podle serveru Times of India potvrdila šestnáct ztrát na životech. V nemocnicích je nyní 123 zraněných lidí, z toho patnáct vážně. Jedním z mrtvých je údajně pilot.

Strašidelnou nehodu nejspíše zapříčinil hustý déšť, kvůli kterému zřejmě pilot špatně viděl. Přistání tak bylo odloženo o třicet minut. V tuto dobu je totiž v Indii nejsilnější období dešťů. Během pokusu o přistání Boeing 737 přejel okraj ranveje a sjel ze srázu. Letadlo se tak rozlomilo na dvě poloviny. „Letadlo sjelo na konec přistávací dráhy, spadlo ze svahu a rozlomilo se,” popsal místní úřad pro civilní letectví.

Místní novinářka Jagriti Chandri uvedla na svém Twitteru, že nezačalo hořet a cestující tak mohli být okamžitě evakuováni. Na místě zasahovaly záchranné složky. Jeden ze svědků dokonce popsal, že prvních pět řad letadla byly strašlivě zdemolovány.

Upřímnou soustrast vyjádřil na Twitteru ministr obrany Rajnath Singh: "Jsem hluboce zasažen ztrátou lidských životů kvůli nehodě, ke které došlo během letu. Myslím na truchlící rodiny a modlím se za rychlé uzdravení zraněných." K němu se přidal i ministr vnitra Amit Shah, který dodal, že na tragédii upozorní Národní agenturu pro pomoc při katastrofách. "Jsem rozrušený ze zpráv o tragické nehodě letadla Air India Express v Kóžikkót. Nařídil jsem NDRF, aby na místo dorazila co nejdříve a pomohla se záchrannými operacemi," napsal Amit Shah.

Související články

Další články