Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Strašák jménem Krokodil: Otřesná výpověď dvou sester, které byly na droze závislé a s následky bojují dodnes

Angie a Amber se zpovídaly pro deník Daily Mail a fotoreportérovi Andrewu
Nellesovi.
Zdroj: reprofoto Andrew Nelles/MailOnline
+ Další fotografie

„Jsou to ty nejhorší účinky, jaké jsem kdy viděl,“ říká doktor Abhin Singla, kterému se dostaly pod ruku dvě sestry z amerického Illinois, obě uživatelky ruské drogy Krokodil. A nemyslí si to sám, Amber a Angie Neitzelovy, jeho pacientky, se rozhodly svěřit s příběhem reportérům britského deníku Daily Mail a nastavit svá zubožená těla fotoreportérovi Andrewu Nellesovi.

Jak a proč se dříve k užívání drog dostaly, není nijak v tomto příběhu podstatné. Obě sestry, dřívější uživatelky heroinu, ale samy tvrdí, že stačilo jen pár měsíců, aby z nich Krokodil udělal trosky, což heroin nezvládl ani za několik let. Extrémně levná a nebezpečná droga, míchaná z kodeinu a benzinu, překonala velkou louži a atakuje Spojené státy. Amber (26) po ní poprvé sáhla před rokem a Angie (29) ji následovala jen o pár týdnů.

První pocity slasti ale ihned vystřídala nesnesitelná bolest a hlavně poznávací znamení drogy – otevřené rány na těle. Sestry narkomanky se přesto nemohly závislosti vzdát, dala se rychle a levně sehnat a její dojezd byl navíc delší než u heroinu. Bohužel Amber v tom byla podporována svým přítelem, který Krokodila užíval spolu s ní.

Z obou mladých sester se ale během pár měsíců staly chodící zombie a pochopitelně musely skončit v nemocnici. Nebyly to ale jen otevřené rány na těle, nýbrž žaludeční a střevní potíže, celková slabost a ohrožení na životě. Angie hrozila amputace části lýtkové kosti, prožrané maso začalo uhnívat a nekróza se dostala až do kosti. Amber na tom byla podobně, tkáň se jí rozkládá na rukou i na nohou. Její přítel skončil daleko hůř. Desomorfin mu způsobil takovou masivní nekrózu, že mu dle slov Amber „lezli z nohy červi“.

„Měl úplně sežranou tkáň plnou červů, co mu lezli z nohy ven,“ říká Amber. „Já vím, že to lidé nechtějí slyšet, ale to je to, co se vám doopravdy stane, když si s tím zahráváte. Je třeba to zastavit a nějak zajistit, aby k tomu lidé neměli přístup. Pokud lidem pomůže náš příběh, je to jedině dobře, měli by si užívání Krokodila dvakrát rozmyslet.“

Obě dívky dobře vědí, o čem mluví. Přestože se svou závislostí bojují a prozatím jsou čisté, následky na nich budou vidět ještě hodně dlouho. Angie má hluboké vředy na noze, které musí čistit a převazovat, Amber kromě stejných problémů trpí i na pokračující žaludeční potíže. Obě nemohou skoro chodit, tak moc rány na nohou bolí. Jejich zahojení je prozatím v nedohlednu. Těšit je může pouze to, že rozežírání masa už nadále nepokračuje.

Související články

Další články