Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Štramák Jiří Bartoška slaví 73: Přežil rakovinu, teď se modlí za ohrožený festival

Zdroj: Showpix
+ Dalších 6 fotografií
VÝROČÍ
Charismatický herec Jiří Bartoška, kterého zná každý jako elegána s neodmyslitelnou cigaretou a coby prezidenta karlovarského filmového festivalu, slaví 73. narozeniny. Tento muž, kterému podléhaly celé generace žen, nyní žije ve velké nejistotě. Vůbec neví, co bude s jeho festivalovým dítětem.

Nejistota

Šéfem festivalu je už od roku 1994 a od té doby se mu daří rok co rok do Karlových Varů dostat ty nejzářivější hollywoodské hvězdy. Byla jich celá plejáda, tak jen namátkou například Michael Douglas, Richard Gere, John Travolta, Jude Law, Robert De Niro, Renée Zellweger, Danny DeVito nebo Leonardo DiCaprio a mnoho dalších.

Reálně však hrozí, že letos nikdo z hvězdných hostů do Varů nezavítá. Nikdo totiž neví, jaká bude začátkem července situace kolem koronaviru, zda ještě nebude zakázané podobné sešlosti vůbec pořádat.

Rozpaky

A v takové době nejistoty plánovat obří událost za stovky milionů, to je zkrátka pech.

„V této chvíli pouze sledujeme situaci. Podle toho, jak se bude vyvíjet, se uvidí, co dál. Jakmile padne rozhodnutí, včas to oznámíme. V současné situaci zatím ale zůstávají původní termíny konání v platnosti,“ řekla eXtra.cz mluvčí festivalu Uljana Donátová.

Nemoc

Před pár lety Jiřímu Bartoškovi doktoři našli rakovinu mízních uzlin. „Nebylo mi dobře, tak jsem šel na vyšetření, kde udělali rentgen a našli, moji rádcové, našli... Byla to klika, nejsem z těch, co o zdraví přehnaně dbají, spíš naopak. Všechno bylo naštěstí ve stadiu, kdy se s tím ještě dalo něco dělat,“ řekl Blesku pro zdraví tehdy Bartoška s tím, že se mu po chorobě život moc nezměnil.

Manžel paní Andrey a dcery Kateřiny se synem Janem by v případě zrušení festivalu mohl trávit léto vzpomínáním. Jeho herecká kariéra je totiž úctyhodná. Divačky omdlévaly na jeho mužné tělo a ošlehanou tvář v Osadě Havranů (1977), jejich sympatie získal i jako soudce Jiří Oliva v seriálu My všichni školou povinní (1984) nebo coby MUDr. Richard Skalka v Sanitce (1984). Z desítek dalších rolí nejde zapomenout na ty v Andělu Páně, Teorii tygra nebo Cirkusu Humberto. A takhle bychom mohli pokračovat dlouho.

Výhrůžky

Jiří Bartoška se také stal jednou z výraznou tváří sametové revoluce, když promlouval na demonstracích na Václavském náměstí z balkonu Melantrichu. A národu také sdělil, že kandidátem Občanského fóra na prezidenta je Václav Havel Ještě předtím měl co do činění s estébáky, kteří ho vyslýchali kvůli tomu, že podepsal opoziční petici Několik vět. Dostal kvůli tomu i řadu výhrůžek.

Jiří Bartoška je své profesi věrný i v soukromí. Jak má chvíli volno, se svou paní se věnuje oblíbené činnosti mladých, binge watchingu na Netflixu, jakémusi nekonečnému sledování seriálů bez přestávky. A mohl by také zapracovat na své snaze kvůli zdraví přestat definitivně kouřit

Tak ať se daří a plán se povede!

Související články

Další články