Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy The Voice Ewa Farna Agáta Prachařová porod Meghan Markle

Nejnovější kauzy

Strach z rakoviny: Tereza Kerndlová prodělala nepříjemnou operaci

Tereza se úspěšně vyhnula rakovině. Musí být ale pod drobnohledem.
+ Dalších 25 fotografií
Tereza Kerndlová (31) se obvykle svěřuje na svém Instagramu jen s pozitivními věcmi. Ráda se podělí o nový videoklip nebo fotku s manželem. Nyní se ale svěřila s něčím daleko závažnějším. Našli jí totiž pozitivní nález na děložním čípku, a tak musela na operaci, která ji zachránila před rakovinou.

Zpěvačka Tereza Kerndlová (31) obvykle hýří dobrou náladou. Tentokrát se ale na sociální síti svěřila s něčím, co byste nečekali. V nedávné době byla na zákroku kvůli pozitivnímu nálezu na děložním čípku.

„Není snadné o tom mluvit, ale myšlenka, že bych mohla něco změnit, je silnější než cokoliv jiného. Tento status píšu s tím, že ne vždycky je možné z vlastního života reportovat jen to pozitivní a vlastně je pro mě nelehké v nějaké výstižné formulaci sdělit, že jsem si před nedávnem prošla obdobím, kdy jsem nebyla zdravotně v pořádku. Jsem po operaci z důvodu pozitivního nálezu na děložním čípku. Už je to několik týdnů zpět, kdy běžná prohlídka ukázala, že se dějí určité změny,“ začíná své vyprávění Tereza.

„Následně jsem si prošla dalším vyšetřením a především biopsií, abych pak po dlouhých čtrnácti dnech v telefonu slyšela negativní zprávu, kterou jsem si, nejen já, nechtěla v době čekání na výsledky připustit. Děkuji za všechny milující kolem mě. Za toho nejstarostlivějšího muže ve vesmíru MÉHO MUŽE! Za silnou RODINU a upřímné PŘÁTELE. Taky za aktivity a koncerty, které jsem s tímto vědomím, ještě do doby operace odjezdila, protože mi to neskutečně pomohlo,“ pokračuje a přiznává, že jí to v mnohém otevřelo oči.

„Vidět se a poznat v jiném světle má i dobré stránky. Zjistila jsem, že se neuzavírám do sebe a jsem schopna se trablům postavit. Bylo mi řečeno, že za dva roky by byl z mého stavu velice vážný onkologický problém. Pokud se vnímáte neohroženě a nedáváte prevenci důležitost, můžete přijít pozdě do zcela překvapivé situace, a i kdyby se jedna jediná dívka nebo žena z vás, měla díky mně vyhnout vážné nemoci, vyhnout rakovině, tak mi stálo za to, vám to napsat a hlavně se nebát o tom mluvit,“ dělá osvětu zpěvačka.

„Statistika nelže a je děsivá. 1000 žen v ČR onemocní a 400 jich zemře! Choďte pravidelně na kontroly a nic nepodceňujte. Prý jsem zdárný příklad toho, že je to to nejzásadnější, co pro sebe můžete udělat. A nejen pro sebe, ale pro všechny, kteří vás milují. Znám tuhle situaci i z druhé strany a řekla bych, že je to ještě horší. Teď po více jak třech měsících od chvíle, kdy to vím, můžu konečně napsat – JSEM ZDRAVÁ!!!,“ raduje se Kerndlová.

Zároveň v psaném projevu dodala, že v jejím případě šlo o nejvyšší stupeň těžkého přednádorového stavu a bude už navždy pod drobnohledem. Je ale šťastná, že díky prevenci předešla rakovině.

Mohlo by vás zajímat

Další články