Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

ČSSD odmítla návrat Paroubka! V uvadající straně pro něj není místo. Co pak vzkázal Zaorálkovi?

Paroubek tak nějak čekal, že návrat bude složitý…
Zdroj: Facebook
Krajský výkonný výbor pražské ČSSD neschválil návrat bývalého předsedy Jiřího Paroubka do strany. Paroubek chtěl vstoupit zpět do strany jako člen partaje v Cerhenicích na Kolínsku. Redakce eXtra.cz získala vyjádření Paroubka, který s kroky krajské buňky počítal. Jenže preference ČSSD padají dolů jako olovo v kalné vodě. Je dobré v takové situaci spasitele odmítat?

Paroubek se k aktuální situaci staví pragmaticky a redakci eXtra.cz popsal, co by ČSSD měla udělat, aby se ze smrtelné postele ještě zázračně zvedla.

„Situace není jednoduchá a doba je krátká. To, co udělalo vedení Sociální demokracie jest, rozdělení funkcí a odpovědnosti za vedení strany a volebních kandidátek, je rozumné. Teď jde o to se soustředit na cíle volebního programu, přesvědčit lidi o tom, že to je právě to, co je vrcholně zajímavé. A že právě ČSSD je ta strana, která zná nejlepší řešení. Předpokládám, že nový lídr volební kampaně ČSSD Luboš Zaorálek bude přicházet do mediálního prostředí velmi často se strategickou iniciativou. Tedy bude předkládat ke společenské diskuzi jako první témata do debaty. Celkově je to ale těžké soudit, do této situace bych se nikdy nedostal. Zvednout preference z deseti procent s těmi samými lidmi bez pokroku, není opravdu jednoduché,“ svěřil se portálu eXtra.cz bývalý předseda vlády.

Podle všeho se někteří členové ČSSD bojí, že by je Paroubek přejel jako buldozer. Na druhou stranu je evidentní, že členství v LEV 21 Paroubkovi k novému politickému rozjezdu opravdu neprospělo…

Související články

Další články