Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Strach z nejhoršího: Výherce 1,4 miliardy korun se odmlčel, peníze si nevyzvedl

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
POHÁDKOVĚ BOHATSTVÍ
Slehla se po něm zem... Tak se dá mluvit o Čechovi, který před více než dvěma týdny vyhrál 1,4 miliardy v loterii EuroJackpot. Doposud si ale peníze nevyzvedl. Výherce se přitom nechal slyšet, že si pro peníze půjde hned tři dny po výhře. To se nestalo.

Majitele astronomické sumy zatím čas netlačí - podle pravidel loterie má na vyzvednutí celý rok. „K předání výhry, resp. odeslání peněz na účet výherce zatím nedošlo. Důvodem je, že se výherce do Sazky zatím nedostavil, i když jsme s ním od počátku v kontaktu,“ sdělil Blesku Václav Friedmann ze společnosti Sazka. „Pravděpodobně řeší, kam a kdy si nechá peníze převést. Na výplatu výhry má Sazka ještě téměř celý rok, takže ani jedna ze stran není pod časovým tlakem,“ dodal.

Objevily se ale i spekulace na sociálních sítích, že po Čechovi mohou jít lidé, kteří by ho o peníze chtěli připravit. Nedávno dokonce Sazka informovala, že lidé se dožadují kontaktu po výherci...

Sazka výhercům radí, že je třeba všechny kroky po vyhrání podobné sumy pořádně promyslet - výhercům nabízí pomoc psychologa a finančního poradce. Výhra 1,4 miliardy korun je sice pohádková, není ale v tuzemsku největší. Na prvním místě se drží částka 2,5 miliardy korun. Tu získal v roce 2015 ve stejné soutěži muž z Pardubicka.

Většina výherců milionů skončí v práci. Podle Sazky o konci zaměstnání uvažují lidé již s výhrou od 30 milionů korun.

Související články

Další články