Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Strach z bomby v letadle do Prahy: Co se dělo na palubě minutu po minutě!

Zdroj: Facebook.com/AKTU, Google StreetView
+ Další fotografie
Podrobnosti
Na pražském Letišti Václava Havla se v neděli večer prohlédavalo letadlo, v němž mohla být umístěna bomba. Stroj kvůli nebezpečnému podezření dosedl na přistávací dráhu asi o 12 minut dříve, než bylo plánováno. Všech 180 pasažérů muselo být evakuováno, aby palubu mohli prohledat pyrotechici. Co se ale dělo v letadle před přistáním?

Na pravidelné lince z Manchesteru do Prahy se v neděli necestovalo dobře. Nepříjemné podezření, že je na palubě umístěna bomba, totiž panovalo až do samotného přistání v Praze.

Strastiplná situace v letadle vznikla objevem letušky. Na toaletách našla podivný obrázek s bombou. Okamžitě to nahlásila pilotovi, který po krátké úvaze vyhodnotil, že může jít o hrozbu pro pasažéry. Proto bylo přistání urychleno, stroj v Praze dosedl na povrch už v 18.38 místo plánovaných 18.50.

To už na pražském letišti čekal speciální pyrotechnický tým, který po evakuaci 180 cestujících a posádky prohledal palubu a všechna zavazadla. A za pár desítek minut mohli hlásit dobrou zprávu. „Pyrotechnická prohlídka stroje i zavazadel byla negativní,“ ubezpečila mluví cizinecké policie Kateřina Rendlová pro idnes.cz.

Práce policistů tím ale nekončí, podle nouzového plánu, který byl aktivován, totiž ještě musí vyslechnout pasažéry. A to při počtu 180 není práce na hodinu. Čas strávený na letišti se tak jednotlivým cestujícím značně prodlouží.

Související články

Další články