Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Strach, vraždy a miliony... Zemřel mafián a československý mistr v kulturistice Žemba (†64)!

Zdroj: youtube.com / facebook
+ Další fotografie
Smrt legendy
Mafiánský boss slovenského Popradu, jehož jméno je známo i v Česku, Ondrej Žemba, zemřel ve věku šedesáti čtyř let. Informoval o tom slovenský týdeník Plus 7 Dní s tím, že bývalého kulturistu nezabila smrtící kulka od nájemného vraha, jak tomu prý mělo být před lety, ale infarkt.

Jeho jméno donedávna budilo mezi lidmi v Popradě velký respekt. Ondrej Žemba prožil hodně. Podnikatele a údajného bosse podsvětí okolo slovenských Tater mnozí spojovali minimálně s dvěma vraždami vlivných podnikatelů, které mu nebyly prokázány. Podle autobiografie domnělého mafiána Mikuláše Černáka byl Žemba tím, kdo zadal zakázku na jednu vraždu.

Žemba v minulosti byl uznávaným sportovcem - kulturistou. Šlo o mnohonásobného mistra v kulturistice, který měl trenérské zkušenosti i se slovenskou reprezentací. Jeho jméno si pamatuje i česká hvězda kulturistiky Filip Grznár. "Vím, o koho jde. Zapomnělo se na něj jako na kulturistu, hodně se toho změnilo, ale vím, že šlo o mafiána. Jeho jméno je některým známé. Kdysi měl jako kulturista úspěchy, ale dal se na jinou cestu," řekl eXtra.cz Grznár.

Žembu pod Tatrami, kde vlastnil majetek a měl vlivné kontakty, znal každý. V horách vlastnil několik nemovitostí, ale často střídavě žil i na ostrově Brač v Chorvatsku, kde vlastnil rovněž několik nemovitostí. O slovenského podnikatele Ondreje Žembu se také zajímala policie. Účast na jakékoli vraždě mu ale nikdy nepotvrdila. Podle dostupných informací nebyl ani nikdy obviněn.

Související články

Další články