Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Strach v rodině Slonkové: Andrej Babiš házel klacky už před synem!

Rodina má strach o Sabinu Slonkovou!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
Drsné praktiky
Když se v pondělí večer dostala na povrch zpověď Andreje Babiše ml. (35) o jeho údajném únosu na Krym, v rodině novinářky Sabiny Slonkové (45) prý zavládl strach. Redaktorům eXtra.cz to řekl zdroj, který má k příbuzným investigativní reportérky velmi blízko. Klid od premiéra Andreje Babiše (64) ale neměla mít už předtím. Obavy jsou pochopitelné, Slonkovou se před lety už jednou pokusili zlikvidovat.

Investigativní novinářka Sabina Slonková, která společně s Jiřím Kubíkem přinesla zpověď premiérova syna, je prý v hledáčku Andreje Babiše už od odchodu z jeho vydavatelského domu.

Redaktorům eXtra.cz to prozradil zdroj, který má ke Slonkové blízko. Z postu šéfredaktorky deníku Mladá fronta Dnes Slonková po šesti měsících odešla 1. července 2014. Už dřív v listu pracovala 12 let jako reportérka.

"Už když startoval Seznam, netrhly se dveře od kontrol z finančáku a dalších institucí. Je to navázání na dobu, kdy odešla (Sabina Slonková, pozn. red.) coby šéfredaktorka z Mladé fronty od Andreje Babiše. Takže Sabina v tuto chvíli potom, co prožila i pokus o její likvidaci, je zvyklá na ledacos a s tím i počítá. V posledních měsících jí i v soukromém životě přistálo mnoho klacků pod nohama," řekl eXtra.cz člověk blízký rodině investigativní novinářky Sabiny Slonkové, jenž si z pochopitelných důvodů nepřál být jmenován.

V pondělní reportáži Slonkové a Kubíka pro TV Seznam se premiérův syn Andrej Babiš ml. vyjadřoval k dopisu, který před rokem poslal české policii. Obvinil několik lidí z únosu na ukrajinský Krym, kde měl být proti své vůli držen.

Politická scéna v Česku tento týden zažívá silné otřesy. Šestice opozičních stran vyvolá příští týden hlasování o nedůvěře vládě. Proti Babišovi ve čtvrtek proběhla i obří demonstrace na pražské Václavském náměstí. Další se má uskutečnit v sobotu 17. listopadu, kdy si země bude připomínat události sametové revoluce.

Slonkovou už zlikvidovat chtěli

Není to poprvé, co má rodina o Sabinu Slonkovou strach. V roce 2002 ji policisté převezli do úkrytu 9. července, pouhý den předtím, než měla proběhnout její vražda. V případu padly čtyři obvinění, kromě dvou zlodějů z Prachatic šlo o bývalého generálního sekretáře ministerstva zahraničí Karla Srbu a jeho přítelkyni.

Slonková tehdy s Kubíkem o Srbovi psala kvůli kauze Český dům. V návaznosti na jejich zjištění se Srba ocitl v hledáčku policie i finančního úřadu. "Měli mě zabít třemi ranami do hlavy a ještě pořezat, aby při vyšetřování ztížili identifikaci," řekla tehdy Slonková.

Sabina Slonková je jednou z největších stálic české žurnalistiky. Jak vyplynulo z rozhovoru pro DVTV, v rukou má další materiály ze setkání s Babišem ml. ve Švýcarsku, které by zřejmě měly být zveřejněny v následujících dnech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy