Je možné, že se jako soutěžící v Riu ani neobjeví, aktuálně je totiž v pozici sparingpartnera, nicméně i tak bude hodně sledovaný. Rozhodně je to nejvíce zajímavý účastník her. Jeho bratr totiž letos na bruselském letišti spáchal teroristický útok.

„Zažíváme strašně těžké časy. Já, rodiče, mí mladší bratři,“ cituje Murada web iDnes.cz. „V minulosti jsem se s jakýmikoli těžkostmi uměl rychle vypořádat a zapomenout na ně, ale tohle je jiné. Nikdy bych si nedokázal představit, že můj bratr udělá tohle. Radili nám, ať si změníme jméno, ale to přece není řešení.“

Děsivá událost ho poznamenala, nicméně nyní sní o své olympijské premiéře a třeba nějaká medaile v belgických barvách by snad mohla alespoň z části očistit jeho jméno. „Nikdo si nevybírá svého bratra. A pokud můžeš, začni zase co nejrychleji trénovat,” podpořil svého svěřence trenér Leonardo Gambluch.

V každém případě je jasné, že na rodinu se bude už navždy pohlížet jako na teroristickou. „Jestli se na bratra zlobím? Ne. To, co provedl, bylo šílené, ale můj vztek míří především k lidem, kteří ho k činu donutili,“ poznamenal Mourad.