Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

STRACH V PRAZE: Může spát na lednici! 5 životně důležitých informací, které musíte vědět o mambě zelené

Mamba zelená je smrtelně jedovatá.
Zdroj: profimedia.cz
V pražských Hlubočepích se mnoha lidem dnes nebude dobře spát. Z jednoho bytu unikla smrtelně jedovatá mamba. Může být kdekoliv a stále se ji nedaří najít. Co o hadovi říkají zkušení herpetologové?

Smrtelně jedovatá mamba zelená uštkla majitelku. Ta nyní leží v umělém spánku a bojuje o život. Chovatelka na chov tohoto plaza zřejmě neměla povolení. „Okolnosti, za jakých došlo k úniku smrtelně jedovatého hada, jsou předmětem dalšího vyšetřování. Nicméně policisté v této souvislosti prošetřují i předcházející událost, kdy byla z domu odvezena třicetiletá žena s podezřením na uštknutí,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policisté kvůli úniku mamby zelené evakuovali obyvatele dvojdomku v ulici V Bokách. Jedná se o čtyři dospělé osoby a jedno dítě. Přivolaným odborníkům se stále nedaří hada polapit. Mamba se zatím úspěšně vyhýbá nastraženým pastičkám.

Redakce eXtra.cz oslovila odborníka na hady Martina Šandera. „Myslím si, že nepřežije noc kvůli nízkým teplotám,“ uvedl herpetolog. Jenže další odborníci se obávají, že pokud najde zdroj tepla, může v obydlené zóně přežívat i několik týdnů.

  1. Pokud se had dostal na ulici, tak zřejmě brzy zemře.
  2. Mamba ale bude hledat zdroj tepla. „Najde si místo, kde se bude moct ohřát na svoji provozní teplotu, což je 25 až 26 °C,“ uvedl pro idnes.cz chovatel Tomáš Machač. Ideálním místem pro mambu může být třeba prostor za lednicí.
  3. Takto může had přežít několik dnů i týdnů. Hlad zatím pociťovat nebude. Až bude mít žízeň, vydá se hledat vodu.
  4. Na člověka aktivně útočit nebude. Pokud bude ale had omylem vyrušen, bude útok hodně rychlý.
  5. Pokud máte pocit, že mamba je přímo u vás doma, rozhodně ji nezkoušejte lapit. Volejte ihned na linku 158.

Mohlo by vás zajímat

Další články