Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Strach v dovolenkovém ráji: Řecký ostrov Krétu zasáhlo silné zemětřesení

Zdroj: Facebook
otřesy
Ráno plné strachu zažili obyvatelé a dovolenkáři na řeckém ostrově Kréta. Vzbudilo je totiž zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály. Epicentrum bylo u města Anogia, otřesy však byly cítit po celém ostrově. Prozatím nejsou hlášeny žádné větší škody.

O zemětřesení na Krétě informoval řecký web Cretedog.gr. Ten píše o tom, že vše začalo zhruba dvacet minut před osmou ráno místního času. Epicentrum bylo u města Anogia, které je zhruba 30 kilometrů vzdálené od hlavního města Heraklionu.

Ohnisko zemětřesení bylo 71 kilometrů pod zemí, což naštěstí výrazně omezilo následky. Řecká televize ERT uvedla, že seismolog Gerasimos Papadopoulos v následujících hodinách navíc neočekává ani žádné další otřesy.

Otřesy byly cítit po celém ostrově, zatím však nejsou hlášeny žádné větší škody, zranění a naštěstí ani oběti. "Najednou se začal celý dům otřásat. Všechno v policích skákalo a zrcadla na zdích se začala houpat. Zvířata tomu nevěnovala pozornost," uvedl pro server Mirror.co.uk důchodce Stephen Davies, který se na stáří přestěhoval právě na Krétu. Na svém domě prý nepozoruje žádné škody.

Jedná se už o druhé zemětřesení, se kterým se Řecko během posledních dvou týdnů potýká. První proběhlo 19. července u Atén. V zemi však zemětřesení nejsou žádnou výjimkou, leží totiž na zlomu tektonických desek. Jen málokdy však otřesy bývají tak silné.

Související články

Další články