Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

STRACH O ŽIVOT: Zuzana Čaputová si najala bodyguardy!

+ Dalších 15 fotografií
Slovensko
Je dobojováno. Slovensko rozhodlo o tom, že v prezidentských volbách zvítězila právnička Zuzana Čaputová (45). Nic lehkého ji ale nečeká. Kampaň byla velmi ostrá, Čaputová si dokonce musela najmout ochranku.

Právnička Zuzana Čaputová ovládla prezidentské volby. Poprvé v historii Slovenska se tak do čela státu postaví žena. Drtivá většina slovenské veřejnosti jí tleská, ale najdou se lidé, kteří Čaputovou nenávidí.

Kampaň byla velmi vyostřená. Čaputová přiznala, že dostávala vzkazy plné nenávisti. Někteří lidé tvrdí, že je přímo napojená na miliardáře George Sorose a přejí jí smrt.

Terčem útoků na sociálních sítích a internetu je Čaputová za to, že v minulosti byla aktivní v neziskové organizaci Via Iuris. Tu finančně podporovalo americké velvyslanectví v Bratislavě i nadace Open Society Foundation finančníka George Sorose, píše web Aktuálně.cz.

Čaputová pro sebe a svou rodinu raději najala ochranku. „Lidé nám píší různé věci. Je to preventivní opatření, víc o tom nemohu hovořit,“ vysvětlila pro Denník N.

Radikální křesťané zase Čaputovou nemusí kvůli tomu, že podporuje manželské svazky pro homosexuály. Z rozdělování slovenské společnosti Čaputovou osočil také slovenské premiér Peter Pellegrini. Jisté je, že první ženu v čele Slovenska nečeká procházka růžovou zahradou.

Mohlo by vás zajímat

Další články