Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Strach o život: Agresor ze Sedlčan i svědek brutálního napadení se bojí lynčování

+ Dalších 15 fotografií
Strážníci městské policie mapují problematická místa. Do terénu je vyhnalo video a reakce veřejnosti na jednání agresora Ondřeje P. Mnozí obyvatelé Sedlčan hovoří o tom, že nechtějí čekat, až Ondřeje potrestá soud. Chtějí to řešit na vlastní pěst. To rozhodně není dobrá cesta. Mluvili jsme s jedním z aktérů videa. Tvrdí, že napadenému chlapci chtěl pomoci, ale nyní zažívá strach. V Sedlčanech nepanuje dobrá atmosféra.

Násilné video obletělo Česko. Dne 18. září problémový Ondřej P. na dětském hřišti brutálně zbil Petra S. Ten se vůbec nebránil. Oslovení lékaři hovoří o tom, že měl velké štěstí, že v ulici Na Potůčku nezemřel.

"Po úderech do hlavy totiž může dojít ke zhmoždění mozku, k jeho poranění, tím pádem i k nitrolebnímu krvácení. Vytvářejí se tak epidurální (mezi tvrdou plenou a kostí – pozn. red.) a subdurální (pod tvrdou plenou mozkovou – pozn. red.) hematomy a vzniká otok mozku. Na základě toho může dojít ke snížení okysličení a selhání systémového tlaku a následně i ke smrti," uvedla oslovená lékařka. Kvůli věku pachatele i oběti nechce být jmenována, totožnost lékařky ale redakce zná.

Rodiče se bojí o děti

Vypravili jsme se znovu do Sedlčan. Panuje tam poměrně dusná atmosféra. Mnozí rodiče se bojí děti pouštět ven, dokud bude Ondřej P. a jeho parta na svobodě. Další obyvatelé Sedlčan se netají tím, že mají chuť celou věc s Ondřejem řešit na vlastní pěst. To ale není dobrá cesta.

Strach z odvety

Mluvili jsme znovu s Janem M. Ten má za sebou výslech na polici. Na videu se zdá, že napadeného chlapce zvedl ze země, aby si Ondřej mohl znovu bouchnout. Jan ale tvrdí přesný opak, tedy že chtěl zbitého chlapce ochránit. "Já vím, že je to video všude po internetu, ale my jsme mu šli s kámošem pomoct. Já jsem ho chtěl jen zvednout a dát ho stranou, ale jakmile jsem ho zvedl, tak mu Ondra dal ránu pěstí. Tak jsem si řekl, že na to se*u, pustil jsem ho a šel jsem od něj dál," uvedl Jan pro eXtra.cz. Druhý z chlapců (Pavel B.), kteří zbitého Petra zvedají ze země, se vyjádřil podobně. Jejich jednání nyní zkoumají a posuzují kriminalisté.

Jan pro eXtra.cz ještě doplnil, že se obává o život. "Já mu chtěl fakt pomoci. Ale teď jsem slyšel, že chtějí zbít i mě. Že se tu na mě chystá několik lidí. Ale já chtěl Petra fakt jen odtáhnout pryč," dušuje se Honza. "Slyšel jsem, že Ondřej se skrývá u táty. Ale taky jsem slyšel, že už dostal do držky a že se bojí na ulici. Říká se toho po Sedlčanech hodně," dodal Honza.

Škrcení a poraněný kotník

Televizi Prima se ozvaly další dvě matky ze Sedlčan. Uvedly, že Ondřej P. v minulosti zbil jejich potomky. Jedna uvedla, že Ondřej P. jejího syna škrtil. Další řekla, že syn měl po útoku naštípnutý kotník. Obě matky uvedly, že podaly trestní oznámení. Podle jejich výpovědi ale bylo vše odloženo, protože Ondřejovi tehdy bylo méně než patnáct let.

Jen výtržnictví?

„Na videu je zachyceno fyzické napadení chlapce staršího 15 let mladistvou osobou. K incidentu mělo dojít dne 18. září mezi 14. a 15. hodinou v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Nelze v tuto chvíli vyloučit, že případ může být překvalifikován. Totožnost podezřelé osoby je nám známa. Dále šetříme, zda další osoby neměly podíl na daném jednání nebo jinou odpovědnost související s případem. Vzhledem k věku zúčastněných osob však ze zákonných důvodů nebudeme sdělovat žádné další informace,“ sdělila redakci eXtra.cz příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy