Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Strach o zdraví Mistra: Karel Gott (80) musel zrušit koncert, má akutní zápal plic

Strach o zdraví Mistra: Karel Gott (80) musel zrušit koncert, má akutní zápal plic
Zdroj: Instagram
Předchozí Další
+ Dalších 25 fotografií
nemoc
Karel Gott měl v rámci oslavy svých osmdesátin koncertovat na festivalu Benátská!, kvůli zdravotní indispozici ale musel své čtvrteční vystoupení zrušit. Podle své manažerky Mistra srazil na kolena akutní zápas plic.

Gottova manažerka prohlášení zveřejnila na zpěvákových facebookových stránkách. "Vážení příznivci Karla Gotta, z důvodu akutního zápalu plic musí pan Gott s velkým politováním zrušit své čtvrteční vystoupení na festivalu Benátská s Impulsem. Aneta Stolzová, PR manažerka Karla Gotta," stojí zde psáno.

Karel Gott, který osmdesátku oslavil 14. července, v poslední době se zdravím zápasí opakovaně.

Kvůli akutnímu respiračnímu onemocnění vystoupení zrušil účast na Galavečeru hvězd. Pak se léčil se těžkou chřipkou. Kvůli nemoci nevystoupil na několika dalších přislíbených akcích. Na radu lékařů také zrušil koncert v O2 aréně, který měl být pomyslnou třešničkou na dortu jeho kariéry.

"Jde o velmi nebezpečnou nemoc, která působí jako banální onemocnění, ale není tomu tak... Zejména u opakujících zánětů, které jsou zapříčiněny ztíženou průchodností dýchacích cest, která je zapříčiněna zúžením průdušek vazkým hlenem, pozánětlivými změnami dýchacích cest, ale i nádorem. Není radno takovou nemoc podceňovat, patří mezi nejčastější plicní onemocnění, která si připisuje vysokou úmrtnost. Mezi celkové příznaky zápalu plic patří zimnice, bolest svalů, nevolnost, zvracení," řekl eXtra.cz internista Karel Jedlička o Mistrově obtížích. Snad se Karel Gott dá brzy do pořádku. A zdá se, že v tomto ohledu je vše na dobré cestě. "Pan Karel Gott byl včera propuště z nemocnice do domácí péče a do poslední chvíle věřil, že bude moci zazpívat alespoň pár písní, jeho zdravotní stav mu to ale neumožňuje," napsala eXtra.cz Stolzová.

V galerii najdete osudové ženy, které ho provázely životem...

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy