Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

STRACH O TY NEJMENŠÍ! Školka se bojí mamby zelené, může se plazit po zahradě

+ Dalších 11 fotografií
V pondělí v pražských Hlubočepích došlo k vskutku nevídané události. Místní milovnici hadů utekla smrtelně jedovatá mamba zelená. A to není vše! Třicetiletou chovatelku tento vzácný had také uštkl a žena je teď v umělém spánku a bojuje o život. Na tyto události se rozhodla zareagovat hlubočepská mateřská škola, která sídlí zhruba kilometr od místa, kde k tragédii došlo. Děti mají kvůli zmizelému hadovi zákaz pohybovat se na zahradě! Jak dlouho toto opatření bude nutné a koho něco takového vlastně napadlo? Na to se ředitelky školy ptala redakce eXtra.cz.

Pro někoho trochu bizarní zákaz zveřejnila Mateřská škola Hlubočepy na svém Facebooku

V krátkém vzkazu se píše: "Z důvodu možnosti výskytu jedovatého a útočného hada mamby zelené v okolí školky nebude až do odvolání probíhat pobyt venku. Děkujeme za pochopení."

Netrvalo dlouho a ozvali se někteří, kterým tento zákaz přijde tak trochu komický, jelikož podle expertů se mamba zelená buď ukrývá na nějakém teplém místě v domě, nebo je již mrtvá.

"Skoro bych řekl, že v tomto chladném počasí je venku bezpečněji než ve vyhřáté budově. Ale přeji brzký odchyt té mrchy zelené," píše například v komentáři pod zmíněným statusem uživatel Honza Handrejch.

A kritiků, nebo spíše těch, kteří si ze zákazu dělají legraci, je jistě mnohem více. Redaktoři eXtra.cz se proto vydali přímo na místo a v krátkosti vyzpovídali ředitelku zmíněné školky.

"Zákaz chození ven platí do té doby, dokud mambu zelenou nechytí nebo než někdo potvrdí, že je tento had mrtvý," sdělila nám paní ředitelka Kováčová, která vzápětí vysvětlila, proč k takovému opatření vůbec došlo.

"Musím dělat všechno pro bezpečnost dětí, které mám na starosti. Zodpovídám za ně. Pokud existuje byť sebemenší šance na výskyt hada poblíž naší školy, tak jsem nucena zakročit."

Podle Kováčové také do mateřské školy volali i ustrašení rodiče. "Ano, byly tu telefonáty i od nich."

Při pohledu na krásnou zahradu, kterou mají děti v hlubočepské školce k dispozici na každodenní hrátky, je člověku až líto, že si tito malí špunti budou muset vystačit pouze s hraním uvnitř budovy.

"Ale ony se rozhodně nenudí ani je to nijak netrápí. Vymysleli jsme pro ně náhradní program. Máme například divadélko a tak dále. Děti to vzaly naopak jako dobrodružství a o hada, který je na útěku, se hodně zajímají. Více než oni se bojí jejich rodiče," řekla nám ještě ředitelka.

Nezbývá než doufat, že had bude brzy dopaden a partička předškoláků si opět bude moci zablbnout na krásné zahradě a užít si možná poslední teplé dny tohoto roku.

Související články

Další články