Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Strach o syna: Miloš Zeman popsal zděšení při střelbě v ostravské nemocnici

Strach o syna: Miloš Zeman popsal zděšení při střelbě v ostravské nemocnici
Zdroj: Facebook
+ Dalších 17 fotografií
tragédie
V úterý spousta rodin přišla o své milované členy poté, co je v ostravské nemocnici nemilosrdně zastřelil masový vrah Ctirad Vitásek (†42). Počet mrtvých se na dva dny ustálil na 6, ve čtvrtek ale zemřela i 7. zraněná žena. V nemocnici pracuje i syn prezidenta Miloše Zemana (75). Ten popsal chvíle, během kterých netušil, zda se něco nepřihodilo i jeho dítěti.

Úterní střelba v nemocnici v Ostravě zasáhla celou republiku. Ctirad Vitásek nemilosrdně zabil celkem 7 osob. O svého syna Davida, který je v nemocnici už dlouhá léta zaměstnán, se bál prezident Miloš Zeman. „Když jsem se to dozvěděl, tak jsem měl pochopitelně o něj strach. A právě tento strach mi umožnil ještě více se vcítit do bolesti lidí, kteří přišli o své blízké,“ uvedla hlava státu pro TV Barrandov.

O své blízké se báli všichni, kteří věděli, že se na místě činu pohybují. Vitásek vystřílel čekárnu a následně při dopadení policisty obrátil zbraň i proti sobě. „Chtěl bych ocenit práci police, ta byla mimochodem nedávno kritizovaná za nákup dvou vrtulníků. A vidíte, jeden z nich pomohl při dopadení pachatele,“ řekl prezident.

Bezpečnost v nemocnicích je podle Zemana složité zajistit, především kvůli spoustě možností dostat se z nich dovnitř i ven. „Když je postranních vchodů desítky, větší počet než tři, tak je to téměř nemožné,“ dodal. Hlídat každý vchod je podle něj v tak velkých zařízeních neproveditelné.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy