Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Strach o první dámu francouzského filmu: Catherine Deneuve je v kritickém stavu

Strach o první dámu francouzského filmu: Catherine Deneuve je v kritickém stavu
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Nemoc
Francouzský list Le Parisien informoval, že úspěšná a nejen Francouzi milovaná herečka Catherine Deneuve, která je synonymem elegance, byla ve středu v noci převezena ve vážném stavu do pařížské nemocnice. Podle zdroje šestasedmdesátiletou francouzskou hvězdu postihla náhlá nevolnost.

Catherine Deneuve (76) je legendární francouzská herečka a hvězda stříbrného plátna. List Le Parisien s odvoláním na své zdroje informoval, že herečka musela být ve středu v noci převezena do nemocnice v hlavním městě Francie. Do pařížské nemocnice ji přepravovali v kritickém stavu, protože se jí náhle udělalo nevolno.

Filmová hvězda má na svém hereckém kontě přes sto titulů. Kariéru započala už v 60. letech minulého století a natáčí dodnes. V roce 1965 si zahrála ve filmu Romana Polanského Hnus. Právě tento psychothriller odstartoval sérii jejích poněkud zvláštních rolí. Ty klíčové role byly spojeny se sexualitou. Catherine Deneuve jim dodávala svou chladnou smyslnost. Objevila se v mnoha filmech, které vyvolaly ve své době senzaci. Například ve snímku Kráska dne, který se stal pomyslným mezníkem v jejím životě. V roce 1969 se objevila po boku Jeana-Paula Belmonda ve snímku Siréna od Mississippi. Známá je i z filmů Poslední metro a Indočína. Mezi její novější zásadní filmy patří například Tanec v temnotách a 8 žen.

Neméně zajímavý je i její osobní život, kterým se proplétají slavná jména otců jejích dětí. S režisérem Rogerem Vadimem má syna Christiana Vadima. Otcem její dcery Chiary je pak slavný herec Marcello Mastroianni. Jablka nepadla daleko od stromu - obě její děti jsou také herci.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy