Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Strach o prince George a princezničku Charlotte! Takhle se testuje jejich bezpečí

O malého George je vždy postaráno.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 12 fotografií
Princ William s vévodkyní Kate střeží svoje dvě princátka, jak nejlépe to jde. Krásného prince George a roztomilou princeznu Charlotte nespustí z očí a dbají především na jejich bezpečnost. Jak probíhají takové testy, aby si rodiče byli jisti, že se jejich dětem nemůže nic stát?

Princ William a vévodkyně Kate udělají pro svoje děti maximum. A bezpečnost je na prvním místě. Kdyby se jejich dvěma princátkům něco stalo, zhroutil by se jim celý svět. A na bezpečnost myslí i při jízdě autem. Vozí je totiž v autosedačkách Britax Römer.

A co všechno musí autosedačka pro malá princátka snést, aby byla bezpečná? „Musí být vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů, od nití, přes potahy, po veškeré dílčí komponenty. A vše vyrábíme v Evropě,“ uvedl generální ředitel Britax Römer Rainer Stäbler.

Tyto autosedačky patří opravdu k těm nejkvalitnějším. Proto je používají nejvýznamnější výrobci automobilů jako Porsche, Mercedes nebo Volkswagen při nárazových testech u svých nových modelů. Takže jsou v nich princ George i princezna Charlotte jako v pevnosti.

„Všechna data z testů analyzujeme a na základě výsledků pak produkt upravujeme tak dlouho, dokud není podle našich představ a nejvyšších bezpečnostních norem,“ popsal Stäbler. Například klasická upínací přezka musí podle zákona vydržet pět tisíc rozepnutí a zapnutí při síle 10 kilonewtonů. Britax Römer své přezky testuje silou 14 kilonewtonů a musí vydržet 50 000 tisíc cyklů. Autosedačky by také měly být odolné vůči vnějším vlivům.

Na figuríně pak technici vidí, co náraz udělá s dítětem, zda ho sedačka dostatečně chrání. „Každý, kdo vidí tyto testy, si uvědomí, o jak krátký okamžik se při nárazu jedná a jak důležité je dítě v autě chránit,“ popsal Stäbler.

Malá princátka jsou tak v autě jako bavlnce. Firma navíc vyrábí autosedačky už hodně dlouho, od roku 1966, a všechny produkty testuje ve vlastním novém testovacím středisku v německém Leipheimu.

Takže princ William a vévodkyně Kate nemusí mít o své dva malé andílky vůbec strach. A už se k nim přidávají další hvězdy, které chtějí mít svoje potomky v bezpečí. Jedním z nich je například herec George Clooney nebo zpěvačka Pink.

Související články

Další články