Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Strach o prezidenta! Lékař údajně chce Zemana zpátky v nemocnici

Zdroj: profimedia
Zdraví

Prezidentovi Miloši Zemanovi se údajně přitížilo a jeho ošetřující lékař mu doporučil návrat do nemocnice. S informací přišel Deník N a odvolává se na tři dobře informované zdroje. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ale situaci klidní a říká, že prezident je v pořádku. 

Jen pár dní před volbami údajně navštívil Miloše Zemana jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral. "Požádal prezidenta, aby se vrátil do nemocnice,“ uvedl Deník N s tím, že to redakci potvrdily tři dobře informované zdroje. Důvodem má být zhoršení Zemanova zdravotního stavu.

Prezident ale doporučení na předběžnou hospitalizaci podle všeho odmítl a zůstal v Lánech. Na další kontrolu tak má prý dojít ve čtvrtek.

Z Hradu ale okamžitě přišla zpráva, která celou situaci dementuje. "Pan prezident, který v těchto dnech velmi pečlivě připravuje strategii v Lánech, se již teď nesmírně těší na povolební vyjednávání! Mimochodem, je dojemné, kolik novinářů a politiků z obou koalic projevuje zájem o zdraví pana prezidenta!" napsal v úterý prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na Twitter.

Osm nocí v nemocnici

Zeman byl ještě nedávno hospitalizován ve střešovické nemocnici, podle Pražského hradu šlo o plánovaný pobyt. Lékaři podle Ovčáčka neobjevili žádné potíže, které by prezidenta ohrožovaly na životě. U prezidenta zjistili dehydrataci a mírné vyčerpání. Zeman absolvoval krevní odběry nebo vyšetření na CT a sonografii. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Během pobytu v nemocnici, kde Zeman strávil osm nocí, přijal několik návštěv, opakovaně za ním přijela manželka Ivana a kancléř Vratislav Mynář, navštívili ho i dcera Kateřina, premiér Babiš, bývalý prezident Václav Klaus nebo kardinál Dominik Duka.Související články

Další články