Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Strach o pašeračku Terezu: Rodina vydala embargo, podle odborníka jí hrozí nebezpečí

Tereza H. by mohla čelit hněvu drogové mafie. Odborník varuje před možným nebezpečím
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Obavy

Přestože je Tereza H. (25) už několik dní na svobodě, klidné spaní nejspíš nemá. Kvůli možné hrozbě pomsty ze strany drogové mafie je místo jejího pobytu v Pákistánu přísně utajované. Rodina mladé Češky dokonce uvalila embargo na všechny informace ohledně Terezina odletu do Čech. Podle odborníka na bezpečnost jí ale reálně hrozí nebezpečí i v tuzemsku. "Dá se to předpokládat. Ke mstám dochází i u nás," říká pro eXtra.cz Andor Šándor. 

Podle prvních zpráv měla Tereza H. dorazit do ČR už minulý týden. Musela ale čekat, až jí pákistánské úřady vrátí pas a vyřídí se potřebná dokumentace. Odlet se tak musel odsunout, zatím není jasné, kdy na něj dojde, a veřejnost se to pravděpodobně ani nedozví. "Vzhledem k výslovnému přání rodiny nebudeme sdělovat podrobnosti příjezdu české občanky zpátky do vlasti," uvedla pro eXtra.cz Eva Davidová, tisková mluvčí ministerstva zahraničí.

Embargo má nejspíš svůj důvod v obavě o Terezin život. Podle všeho to vypadá, že Češka, která byla před čtyřmi roky přistižena na pákistánském letišti s téměř devíti kilogramy heroinu v kufru, se dostala na svobodu předčasně nejspíš i díky tomu, že vypovídala proti drogové mafii. "Nebyl jsem spokojený s vysvětlením, že to je jen brilantní prací advokáta. Myslím, že v pozadí jejího náhlého propuštění bude něco více. Určitě spolupracovala s úřady," řekl redakci eXtra.cz Andor Šándor.

Podobný názor má i bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta. "Paní Hlůšková tvrdí, že o tom převozu heroinu nevěděla. Na druhou stranu ji teď schovávají a i politici se vyjadřují o jejím bezpečí. Pokud by to mělo být takto, pak je jasné, že musela svědčit a musela dávat opravdu důležité informace, protože ji teď schovávají," sdělil Šlachta v rozhovoru pro CNN Prima News.

Hrozí msta

Zatímco si někdejší policista nemyslí, že by Tereze hrozilo nějaké nebezpečí i po návratu do Česka, Šándor se obává opaku. "Dá se to předpokládat. Pokud byla korunním svědkem proti drogové mafii, a předpokládejme, že 9 kilo heroinu neorganizovali snědí hoši z Václaváku, kteří tam nabízejí kdo ví co, jde o skupinu lidí, kteří kvůli ní utrpěli ztráty a došlo k narušení jejich činnosti," vysvětluje generál v záloze. Podle něj se dá předpokládat, že drogová mafie utrpěla nemalou ztrátu zisku a mohla by se tak chtít pomstít.

Šándor si také myslí, že pokud bude nebezpečí pro Terezu skutečně velké, mohlo by dojít i na změnu identity či policejní ochranu. "Myslím si, že ta opatření, když budeme vycházet z faktu, že byla korunním svědkem, je potřeba udělat opatrnější a nic nezanedbat," zdůrazňuje bezpečnostní poradce a dodává, že msta mafie není jen ve filmech, ale dochází k ní i v Česku. "Ono to třeba nemá takovou sledovanost, nebo to policie vůbec nezveřejňuje, ale není to nic, o čem bychom si měli myslet, že uvidíme jen v americkém filmu," upozorňuje Šándor.


Související články

Další články