Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Strach o Janu Synkovou: Kvůli vážné nemoci nepřišla na pohřeb manželovi Janu Schmidovi

Jan Schmid s manželkou Janou Synkovou.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 65 fotografií
Nemoc

Pohřeb zakladatele Ypsilonky Jana Schmida (†87) si v pražských Strašnicích nenechala ujít spousta lidí. Jedno jméno ale chybělo. A to manželky Jany Synkové (80), která je podle informací webu Aha! vážně nemocná.

Herec a zakladatel Studia Ypsilon Jan Schmid zemřel v úctyhodných sedmaosmdesáti letech. Dlouhé roky trpěl zdravotními problémy. Poslední rozloučení se konalo ve čtvrtek 13. června v pražských Strašnicích, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz.

Na místo dorazily celé zástupy hereckých hvězd, mezi nimi například Martin Dejdar, Petr Vacek, Marek Eben, Světlana Nálepková, Lilian Malkina, Antonín Hardt, Jiří Lábus či Luděk Sobota, který už se na veřejnosti téměř neobjevuje.

Chyběla manželka

Jedno jméno však na pohřbu chybělo. A to Jana Synková, milovaná manželka Jana Schmida a herečka známá ze snímků Saturnin, Smrt krásných srnců, Babovřesky či Byl jednou jeden polda. „Maminka se bohužel ze zdravotních důvodů rozloučení neúčastní,“ svěřily se dcery Jana a Markéta pro Aha!

Na místě na oblíbeného Schmida zavzpomínala řada známých osobností. „Ve Studiu Ypsilon jsem začínal v Liberci. Byla to nejhezčí doba mého života. Potom jsem přišel do Prahy k Šimkovi, to bylo také dobré, ale předtím to bylo nejlepší,“ prozradil Luděk Sobota. Je to vlastně můj jediný divadelní ředitel. Prožil jsem s ním třiapadesát let života, tak dlouho jsem totiž v Ypsilonce. Když jsem vyšel z DAMU, nemyslel jsem, že budu schopen improvizovat. On to ve mně probudil,“ prohlásil Lábus.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy