Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Strach na Jindřichohradecku: V přírodě se pohybuje velká šelma, zřejmě jde o pumu!

Zdroj: unsplash.com
varování
Podle policie se mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku pohybuje ve volné přírodě velká kočkovitá šelma. S největší pravděpodobností jde o pumu americkou. Policisté nyní varují před výlety do přírody a hledají svědky, kteří mají bližší informace o pohybu nevyzpytatelného zvířete.

Velká kočkovitá šelma, s největší pravděpodobností puma americká, by se měla na Jindřichohradecku pohybovat už od dubna. „Šelma měla být ve volné přírodě pozorována již od dubna letošního roku, tato skutečnost však byla policistům oznámena až nyní,“ sdělil České televizi mluvčí policie Jiří Matzner.

Vzhledem k popisu svědků by se mohlo skutečně jednat o pumu americkou, která má krátkou hnědou srst a dlouhý ocas s tmavým zakončením. Je velmi pravděpodobné, že utekla zatím neznámému chovateli.

Puma americká si člověka jako kořist obvykle nevyhlíží, je však potřeba se mít na pozoru. „Chování šelmy je nepředvídatelné, jde o nočního lovce, který bezdůvodně na dospělé osoby neútočí, přesto je však na místě opatrnost,“ dodal mluvčí. Policie už s odborníky řeší možnost odchytu zvířete.

Související články

Další články