Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

STOPY VEDOU DO MUZEA! Vzali jsme do Ústí nad Labem senzibilky, řekly nám, kde je Míša

+ Dalších 9 fotografií
Redaktoři portálu eXtra.cz ve spolupráci s kolegy z onetv.cz vyrazili v pátek ráno do Ústí nad Labem. Chtěli jsme zjistit něco nového k záhadnému zmizení dvanáctileté dívky Michaely Patricie Muzikářové. Dostali jsme se hodně daleko. Možná jsme se dostali dál, než jsme čekali, že se můžeme dostat. Proč dívka zmizela? Unesl ji někdo, koho její máma dobře zná? Je dívka naživu? To jsou zásadní otázky celé kauzy. V Ústí nad Labem nás čekaly tři ženy, které tvrdí, že mají mimosmyslové vnímání. S nimi jsme prožili v Ústí nad Labem tři hodiny. Co nám k případu řekly?

Vědmy, kartářky, senzibilky… Můžete si o nich myslet cokoliv. Můžete se jim smát, můžete jejich posláním pohrdat. Ale tyhle dámy existují a tvrdí, že mají mimořádný dar.

Když policie neví, jak dál postupovat, tak je využívá. Je to ta poslední možnost. Vyhodnocuje jejich poznatky. Dává je do spojitosti s dalším vyšetřováním. Kriminalisté na tyto dámy pohlížejí s pohrdáním, ale přesto nakonec vždy vyslechnou, co pro ně tito lidé mají.

Michaela Patricie Muzikářová je pohřešovaná už 10 dnů. Policie přiznala, že je v koncích. Kriminalisté uvedli, že začali vyhodnocovat to, co jim posílají senzibilové.

V Ústí nad Labem na nás čekala Iva Břečková a její dvě dcery – Tereza a Bára. Paní Iva se rozhodla, že veřejně vystoupí, že nemá potřebu se skrývat. Věří, že její dar může pomoci dobré věci. Ona vykládá karty a její dcery mají vidiny – vidí tváře, předměty, slyší zvuky…

„Ráno jsem šla kolem dveří. Ve skle jsem viděla její tvář. Byla celá v černém, jen ta tvář byla bílá. Měla naléhavý výraz,“ říká slečna Tereza a zkouší vysvětlit, proč kývla na spolupráci s novináři.

Vědmy nemají novináře v lásce. Novináři se jim smějí, pak vše překroutí. Paní Iva a její dvě dcery udělaly výjimku. „Lidé si řeknou, že nám jde o reklamu, že se chceme zviditelnit. Ale já chci hlavně pomoci. Chtěli jsme sem jet i bez vás. Každý den ta energie slábne. Po víkendu už by bylo pozdě,“ říká paní Iva na kameru.

První místo, kam jsme se vypravili, je ulice Na Vlnovce. Tady Míša žila se svou matkou. Poslední místo, kam nás vědmy vzaly, je Muzeum vojenské historie.

Tady někde mezi domovem a muzeem se něco stalo. Něco, co senzibilní lidé cítí…

SLEDUJTE EXTRA.CZ A ONETV.CZ, JEŠTĚ DNES VEČER PŘINESEME PODROBNOSTI Z ÚSTÍ NAD LABEM.

Související články

Další články