Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Stop týrání nebohých pejsků! V Prachaticích se lidé vydávají hromadně do ulic!

Proti týrání psů nejen Jakubem se koná v Prachaticích demonstrace.
Zdroj: Facebook, Google Street View
+ Dalších 5 fotografií
Otřesný případ týrání štěněte labradora v Prachaticích v lidech vzbudil vlnu obrovské nevole. Kromě různých petic se také ve středu vydávají do ulic, aby dali najevo svou nespokojenost s nízkými tresty pro agresivní majitele mučených zvířat!

V Prachaticích se ukáže, jestli jsou lidé schopni zvednout svá vzácná pozadí, nebo si jen vystačí s lajkováním a komentováním ohavného činu na Facebooku.

Pejskaři se totiž svolali na akci nazvanou Hromadné venčení a zatím slibují, že se sjedou ze všech koutů republiky.

V sedmnáct hodin se sejdou na hlavním prachatickém Velkém náměstí, pak půjde průvod kolem místa útoku na nebohého Marleyho a zakončen bude u místní policejní stanice.

„Chceme vyjádřit náš postoj ke změně trestů za týrání zvířat. Žádáme je tvrdší,“ vysvětluje jedna z účastnic, Jana. Jakubovi totiž hrozí maximálně dva až tři roky vězení. Všichni nyní doufají, že uspěje petice.

„Je to setkání lidí, kteří chtějí v našem právním systému už konečně změnu, za nehorázné činy spravedlivé tresty, nebýt lhostejní, vyjádřit svůj nesouhlas. Ale určitě se nepořádá na nikoho žádný hon,“ vysvětluje MB Květ to, že se určitě nikdo do Prachatic nechystá ulovit Jakuba.

Další akce se plánuje na příští víkend v Praze, organizátoři se snaží uspořádat podobná shromáždění i různě jinde po republice.

Související články

Další články