Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Stoletý stařík, který se nechal očkovat: Hodlám zůstat nadále zdravý, pravil pan Alois

Zdroj: Krajská zdravotní a.s. Ústí nad Labem
koronavirus
Očkovací centra v celém Česku jedou na plné obrátky a podle kapacity vakcín se snaží naočkovat co nejvíce lidí. Nejinak tomu je i v Ústí nad Labem. V tamní Masarykově nemocnici se v uplynulých dnech nechal naočkovat i stoletý důchodce Alois Randus. „Pro očkování proti covidu jsem se rozhodl, protože chci nadále zůstat zdravý,“ vysvětlil senior, proč ani vteřinu neváhal.

Jedinou cestou, jak se dostat z pandemie, je očkování. Věří tomu jak přední lékaři a odborníci, tak i stále více lidí. Vakcína pak dává naději hlavně seniorům, kteří jsou v obavách z nákazy často zavřeni doma a nevychází. Přitom pohyb je u lidí nad 80 let naprosto zásadní, podobně jako stýkání se s jinými lidmi. Z podobných důvodů se nechal naočkovat v ústecké Masarykově nemocnici i stoletý důchodce Alois Randus.

„Pro očkování proti covidu jsem se rozhodl, protože chci nadále zůstat zdravý. Mojí největší zálibou jsou včely. Přes třicet let jsem vedl kroužek. Řada žáků si ke mně chodí stále pro rady. Nechci se obávat, že se od nich nakazím. Až skončí opatření, plánujeme na zahradě velkou oslavu narozenin,“ uvedl senior, který jubileum oslavil 13. ledna a do očkovacího centra ho doprovodily jeho dvě dcery.

Vše proběhlo bez komplikací

Stejně jako každý zájemce o očkování proti nemoci COVID-19 i on musel vyplnit formulář o svém zdravotním stavu se souhlasem s aplikací vakcíny a prošel lékařskou prohlídkou. „Skoro vůbec mě píchnutí nebolelo. Cítím se velmi dobře,“ odpověděl senior v čekárně po opuštění vakcinační ambulance. Nyní už se nebude muset nákazy obávat tak, jako doposud, což Randusovi dává naději si i nadále užívat života.

V Česku se proti koronaviru očkuje už od 27. prosince. Zdravotníci dosud aplikovali 170.670 dávek. Ve srovnání s evropskými státy ale Česko zaostává. To je podle premiéra Andreje Babiše (66) způsobeno tím, že firma Pfizer omezila dodávky, protože upravuje výrobu. I tak se ale počítá s tím, že do dubna by měla být naočkována většina seniorů nad 70 let.

Související články

Další články