Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Stoletá stařenka prozrazuje recept na dlouhověkost: Jsou to panáky whisky a cigára!

Na zdraví!
Zdroj: archiv

Seznamte se, tohle je Dorothy Howe a právě oslavila sté narozeniny. Její věk je neuvěřitelný, když si vezmete, že stařenka za celý svůj život vykouřila asi půl milionu cigaret.

Ano, Dorotka čudí od šestnácti let 15 cigaret denně. A nejedná se o žádné light slim cigaretky. Za 84 let vykouřila 460 000 cigaret, což ji při britských cenách vyšlo v přepočtu na 6 milionů korun. Paní Howe ale prokouřených penízků nelituje, naopak. Věří, že se stovky dožila právě díky tabáku. A pravidelné dávce whisky.

„Jsem ještě stále naživu, protože kouřím cigarety a piju whisky. Tedy piju, jen když jsem někde venku, doma ne,“ tvrdí milovnice značky Bell´s.

Dorothy žije celý život v Saltdean ve Východním Sussexu. Nyní už je čtyřicet let v důchodu, předtím pracovala v trafice. Před šestadvaceti lety se stala vdovou. Její Peter zemřel na rakovinu v roce 1987, bylo mu pouhých 60 let. Od té doby Dorothy obývá svou domácnost sama.

Přátelé vzali stařenku na oslavu jejích kulatin do hospůdky. Tam si Dorothy dala pár panáčků, vykouřila nějakou tu cigaretku a zamířila zpátky domů, kde už na ni čekalo blahopřání od samotné královny.

Související články

Další články