Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Stojí víc než zánovní auto: 5 nejdražších psích plemen na světě

Nejdražší psi světa.
Zdroj: pixabay
+ Dalších 8 fotografií
mazlíčci
Je známo, že někteří milovníci psů jsou schopni za svého mazlíčka utratit pořádnou sumu. Strava, vybavení, hračky, údržba - to vše v dnešní době stojí nemalé částky a majitelé pejsků neváhají svému psímu miláčkovi dopřát to nejlepší. Jaká je ale pořizovací cena momentálně pěti nejdražších plemen na světě?

Není vyloučeno, že někteří lidé aktuálně mohou zaplatit za nového pejska daleko víc, než je v našem přehledu. Jedná se o více aspektů. Jeden z nich je například rodová linie psa, na kolik jsou ceněni rodiče, prarodiče, zda byli jejich předci úspěšní na výstavách apod.

1. Lvíček

Momentálně nejdražším plemenem je lvíček. Je to společenský pes s velmi hravou povahou. Už od 15. století byl oblíbený u bohatých lidí a společenské elity. Typický je pro něho lví sestřih, kdy zadní polovinu těla má vyholenou a přední vyčesanou jako lví hřívu. Toto plemeno je určené do bytu a vyžaduje každodenní česání i kontakt s rodinou. Jelikož jsou čistokrevní lvíčci poměrně vzácní, jejich cena je úměrně tomu vysoká. Na některých místech světa se jejich cena pohybuje až kolem 10 000 dolarů. To je v přepočtu 230 000 korun.

2. Samojed

Mezi nejdražší rasy světa patří také staré plemeno sibiřského psa s názvem samojed. Tento chlupatý ňufík je velmi přátelský a veselý. Typický je pro něho stálý úsměv. Tento pes ale potřebuje dostatek pohybu a neustálý kontakt s rodinou nebo psí smečkou. Samojed se vyznačuje dlouhou sněhově bílou antialergickou srstí, o kterou se musí pečovat. Čistokrevní samojedi jsou však poměrně drazí. Jeho cena se může vyšplhat až na 180 tisíc korun.

3. Tibetská doga

Tibetská doga nebo také tibetský mastif je považován za jedno z největších psích plemen. Je velmi mohutný a působí majestátně. Jejich štěkot je nezaměnitelný a odstrašující. Přesto tento pes sám od sebe nikoho nenapadne. Za ochranu své rodiny však neváhá položit i svůj vlastní život. Tibetská doga se vyznačuje velkou věrností a spolehlivostí. Od přírody jsou tito psi velice vytrvalí, ale také tvrdohlaví. Jejich výchova proto může být celkem obtížná. Štěně přímo z Tibetu vás může vyjít i na 160 tisíc korun.

4. Faraonský pes

Jedná se o velmi staré plemeno, pocházející z Malty. Oblíbení byli u egyptských faraonů, což dokazují i jejich ostatky v hrobkách významných vládců Egypta. Faraonský pes je elegantní a má ušlechtilé držení těla. Je lehký a rychlý. Má přátelskou a hravou povahu, zároveň je však velmi ostražitý. Typická je pro ně dobrá nálada. Za čistokrevné štěně můžete zaplatit až 150 tisíc korun.

5. Rotvajler

Rotvajler je známý jako hlídací pes. Ve starověkém Římě byli využíváni jako válečné plemeno. Jsou houževnatí a dobře cvičitelní. Dnes jsou využíváni i u policie nebo v armádě. Lidé si je pořizují jako společníka a hlídače. Co se týče povahových vlastností, jedná se o vyrovnané inteligentní plemeno. Rotvajleři mají sice pověst násilných a agresivních psů, díky správné výchově se z nich však mohou stát perfektní domácí mazlíčci. Některé pokrevní linie rotvajlerů mohou stát až 135 tisíc korun.

Ceny jednotlivých psů jsou uváděny pro americký trh, kde jsou psi všeobecně dražší. V Evropě se mohou ceny uvedených plemen lišit.

Na pět nejdražších psů světa se podívejte do naší galerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy