Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Sto let staré fotky psů, kteří pózují jako lidé: Unikátní zvířecí momenty

Unikátní fotky.
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Je známo, že někteří lidé své mazlíčky doslova milují. Tráví s nimi spoustu času a často jim třeba nahrazují blízkou osobu. Harry Whittier Frees vyfotil svou psí rodinu do dětské knížky Malí lidičkové ze země zvířat. Pojďme se podívat na jeho unikátní snímky.

Oblékat své malé psy by se mohlo zdát jako dnešní móda, ale už před sto lety si lidé přáli, aby se jejich domácí mazlíčci chovali stejně jako lidé. Nebo tak aspoň vypadali.

Autor dětské knížky Malí lidičkové ze země zvířat (The Little Folks of Animal Land) Harry Whittier Frees vymódil své vycvičené pejsky a nafotil s nimi reálné situace. Jeho hrdinové tak loví ryby, zachraňují děti z hořícího domu, vyučují sbor koťat nebo si žehlí kalhoty. Knížka byla publikována v roce 1915 a i přes četné hlasy, že je to celé podvrh, se povedlo prokázat, že se jedná o živá, nikoliv vycpaná, skvěle vycvičená zvířata.

Všechna patřila rodině Freesových a nyní, skoro sto let po vydání knihy, jde o sběratelský unikát. Fotky se prodávají i jako pohlednice a cena jedné z nich není zrovna nízká.

Holt za pravé umění se dnes platí zlatem.

Související články

Další články