Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Štiky jsou neuvěřitelná žumpa: Psychiatr prozradil, co to dělá s Quentinem (5)!

Štiky jsou neuvěřitelná žumpa: Psychiatr prozradil, co to dělá s Quentinem (5)!
Zdroj: Prima
+ Dalších 45 fotografií
Ať už jste milovníkem bulváru, nebo ne, není možné, aby vás reality show Štiky, pojednávající o rodině Štikových a Koktových, nezasáhla. Už první díl stál za to. Kromě peprných hádek jste mohli pozorovat i charaktery jednotlivých členů rodiny. Monika (45) jakožto matka je přinejmenším výbušná. Jaký vliv mohou mít drsné emocionální výlevy na Josefova (61) a Ornellina (25) syna Quentina (5), a to ještě za přítomnosti televizních kamer? K tomu se vyjádřil přední český psychiatr Jan Cimický (70).

Reality show Štiky začala televize vysílat před týdnem a rozhodně se bylo na co koukat. Emocionální výlevy jsou v rodině Štikových a Koktových zřejmě na denním pořádku. Nejvýbušnější je Monika Štiková, která sama přiznává, že své emoce neumí držet na uzdě.

Hádky provázely de facto celý premiérový díl a nejinak tomu bylo v dílu následujícím.

U prakticky všech roztržek byl přítomný malý Quentin, který se na svůj věk moc nevyjadřuje, ale na druhou stranu, kdo by v pěti letech šel proti "rozhádaným saním". Jak mohou jeho chování ovlivnit věčné roztržky a neustálá přítomnost televizních kamer?

Psychiatr Jan Cimický má jasno. "Dítě pochopitelně podvědomě vyhledává harmonii a klid. Pokud ji necítí, může se to projevit tak, že se v pozdějším věku třeba zhorší v prospěchu a v koncentraci. Přijít mohou i úzkosti."

Televizní kamery by malému Quentinovi ublížit neměly. "Dítě to vnímá adekvátně svému věku a myslím si, že to bere jako hru. Dnešní děti mají jiný přístup k technice a už v roce a půl si třeba hrají s telefonem nebo tabletem. Quentin nevnímá, že je v blízkosti něj televize," tvrdí Cimický.

Synovi Ornelly a Josefa je už 5 let. Příliš toho ale nenamluví. "V pěti letech se rozhodně nedá říct, že jde o poruchu. To by mohly prokázat až testy, ale v jeho věku jde ještě pochopitelně o vývoj. Někdo se rozmluví už pomalu v roce a půl a někdo zkrátka později," doplňuje. Uvidíme, co nám reality show ještě přinese.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy