Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Stíhání Andreje Babiše pokračuje! Mentální procesy Šarocha mě nezajímají, sdělil Zeman

+ Další 4 fotografie
Politika
Situace kolem Andreje Babiše (65) a farmy Čapí hnízdo začíná být pro veřejnost nepřehledná. Co „platilo" v pondělí, ve středu už neplatí. Do celé kauzy vstupuje nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a oznamuje, že žádné rozhodnutí o zastavení stíhání premiéra a jeho rodiny nepadlo.

V pondělí se zdálo, že státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavuje trestní stíhání premiéra Babiše a jeho rodiny. Únik informací z Městského státního zastupitelství v Praze přinesl Deník N. Jenže dnes je všechno jinak. Do celé kauzy vstoupil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a oznámil, že žádné rozhodnutí o zastavení stíhání nepadlo.

Zeman veřejnosti sdělil, že v pondělí se veřejnost zabývala jen mentálními pochody pana Šarocha. Nic více. Žádné oficiální rozhodnutí prý nepadlo a jen tak nepadne.

„Pouze bylo anoncováno, jakým směrem se ubírá uvažování státního zástupce (Jaroslava) Šarocha. Nemyslím si, že by veřejnost měla být informována o mezitímních postupech státního zastupitelství. Když to řeknu natvrdo, mentální procesy dozorujícího státního zástupce mě nezajímají,“ uvedl na tiskové konferenci Pavel Zeman.

Celý spis kolem Čapího hnízda nyní zkoumají nadřízení Jaroslava Šarocha. Až pak bude vynesen verdikt. Ve hře je stále více možných řešení. Je možné, že trestní stíhání bude opravdu zastaveno. Také je možné, že případ bude postoupen jinému orgánu nebo policii k došetření. Poslední variantou, se kterou šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš (65) v pondělí již téměř nepočítal, je podání obžaloby.

Mohlo by vás zajímat

Další články