Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Stěžoval si na špatné bydlení a soud rozhodl: Uprchlík z Afghánistánu (16) dostane pohádkové odškodnění

uprchlická krize
Evropský soud pro lidská práva rozhodl. Francie musí odškodnit mladého uprchlíka z Afghánistánu, který byl v uprchlickém táboře u přístavního města Calais vystaven velmi nevhodným a ponižujícím podmínkám. Nyní Francie musí zaplatit mladíkovi tučné odškodné.

Podle soudu musel v roce 2016 afghánský uprchlík, kterému bylo tehdy pouhých dvanáct let, přebývat v nevyhovujících podmínkách pro dítě. Soud rozhodl, že vinu za to nesou francouzské úřady, které nevyvinuly dostatečné úsilí.

V roce 2016 se dvanáctiletému chlapci podařilo dostat za kanál La Manche, informovala agentura AFP. „Soud není přesvědčen, že (francouzské) úřady udělaly vše, co se od nich důvodně očekávalo, aby podle své povinnosti zajistily ochranu,“ řekli soudci.

Evropský soud pro lidská práva tehdy Francii nařídil, aby zajistila chlapci adekvátní bydlení. Podle soudu tak nyní Francie musí vyplatit za duševní újmu odškodné 384 000 Kč.

Související články

Další články