Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Steven Seagal navštívil Donbas. Svět nezná pravdu, říká Putinův přívrženec

Steven Seagal je z Putina vždy nadšený jako puberťačka z filmové hvězdy.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Návštěva

Někdejší hvězda akčních amerických filmů Steven Seagal (70), který je v posledních letech známý i jako přívrženec ruského prezidenta Vladimira Putina (69), navštívil separatisty ovládanou část regionu Donbas na východě Ukrajiny a mimo jiné vězení Olenivka, kde nedávno přišla o život více než padesátka ukrajinských válečných zajatců. O Seagalově návštěvě referovala ruská a následně i ukrajinská média.

Kyjev a Moskva se přou, zda smrt 53 válečných zajatců v Olenivce zavinilo ukrajinské ostřelování věznice raketami americké výroby, jak tvrdí ruská verze, anebo zajatce povraždili ruští žoldnéři z tzv. Wagnerovy (rusky Vagnerovy) skupiny, a to výbuchem nálože umístěné uvnitř budovy, jak tvrdí ukrajinské úřady.

Na místě Stevenu Seagalovi ukázali mimo jiné „střepiny amerických raket, potvrzující odpovědnost Kyjeva za masovou vraždu vlastních vojáků“, uvedl o hercově návštěvě v Olenivce známý prokremelský moderátor Vladimir Solovjov.

Svět podle Seagala nezná pravdu

Seagal podle šéfa doněckých separatistů Denise Pušilina natáčí dokumentární film o Donbasu. „Při setkání Seagal poznamenal, že 98 procent lidí, kteří vyprávějí v médiích o konfliktu, tady nikdy nebylo, a proto svět nezná pravdu,“ řekl Pušilin agentuře TASS a dodal, že Seagal chce změnit pohled světa na tuto válku.

List Ukrajinska pravda poznamenal, že Pušilin je "kremelská loutka". O návštěvě informuje i agentura NEXTA

Navštívili vězení v Olenivce

Vězení v Olenivce navštívil spolu s americkým hercem také nový předák ruských nacionalistů, předseda zahraničního výboru ruské sněmovny Leonid Sluckij, a to ve společnosti "týmu objektivních mezinárodních expertů" z Nikaraguy a Severní Koreje, ironicky poznamenal běloruský opoziční list Naša Niva.

Seagal je přítelem ruského prezidenta Putina, kterého nazval "jedním z největších světových žijících lídrů", a podporuje připojení Krymu k Rusku. V listopadu 2016 mu Putin udělil ruské občanství a loni Seagal vstoupil do opoziční, ale přitom prokremelské strany Spravedlivé Rusko. V lednu 2016 již Seagal získal i srbské občanství, ponechal si ale i občanství americké. Seagal, který byl na inauguraci Putina prezidentem v roce 2018, jako ruský zástupce loni navštívil Venezuelu a daroval tamnímu prezidentovi Nicolásovi Madurovi samurajský meč. A v roce 2018 se stal zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy