Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Steven Seagal na prahu sedmdesátky: Z hrdiny akčních filmů je opuchlý tlouštík

Steven Seagal na prahu sedmdesátky: Z hrdiny akčních filmů je opuchlý tlouštík
Zdroj: Profimedia.cz, Koláž Extra.cz
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY
Steven Seagal je nejen úspěšným americkým hercem, režisérem a scenáristou, ale také bluesovým zpěvákem. Především je však mistrem bojových umění a akčním hrdinou řady nezapomenutelných filmů. To už je však minulostí, dnes jde o tlouštíka s nejedním škraloupem na kontě. Dvěma herečkami byl totiž obviněn ze sexuálního zneužívání, což s jeho pověstí pořádně zamávalo.

Dnes už devětašedesátiletý Steven Seagal je rodákem z Michiganu. S bojovým uměním, které k němu nesmazatelně patří, se seznámil už jako malý kluk. Otec ho tehdy vzal na fotbalový zápas, kde během přestávky vystoupil mistr bojových umění, což v malém Seagalovi zanechalo neskutečný dojem.

Steven Seagal odletěl do Japonska

Po čase se s rodinou přestěhoval do Kalifornie, kde začal navštěvovat školu karate a kurzy aikido. Kouzlu bojového umění Steven Seagal propadl natolik, že ve svých sedmnácti letech odcestoval do Japonska. Tam se učil od těch největších mistrů a jeho úsilí a zapálenost mu brzy přinesly ovoce – získal totiž černé pásy v aikidu, karate, judu a kendu.

Zašlo to až tak daleko, že si jako první Američan otevřel v Japonsku svou vlastní školu aikida, která dosáhla velkého uznání. V Japonsku Seagal zůstal dlouhých patnáct let a dokonce se tam stihl i oženit s dcerou tamního učitele bojových umění. S Miyako, se kterou byl ženatý třináct let, má syna Kentara a dceru Ayako Fujitani.

Akční hrdina Steven Seagal

Poté se ale Seagal vrátil zpět do USA, kde si vzal herečku Adrienne La Russa. Jenže jejich sňatek byl anulován. V Los Angeles pak založil další školu bojového umění a mezi jeho žáky patřilo mnoho hereckých hvězd - mimo jiné i majitel herecké agentury Michael Ovitz, který mu pomohl dostat se do světa filmů, takže se objevil ve snímku Nico, kde se jeho filmovou partnerkou stala Sharon Stone

Steven Seagal - sexuální obtěžování

Seagal má i srbské a ruské občanství. Netají se podporou ruských separatistů, ani tím, že se přátelí s ruským prezidentem Putinem

Ovšem nedávno vyšel na povrch docela pořádný skandál a Seagal byl dvěma herečkami obviněn ze sexuálního obtěžování Nemravné návrhy měl dávat australské herečce Portii de Rossi, která je známá ze seriálu Ally McBeal. „Poslední část mého konkurzu do filmu Stevena Seagala byla v jeho kanceláři. Řekl mi, že je velmi důležité, aby to mezi námi jiskřilo i mimo kamery. Posadil si mě na židli a rozepnul si kožené kalhoty. Utekla jsem a zavolala své agentce,“ cituje herečku portál Blesk.cz

Podobnou zkušenost má i herečka Julianne Marqulies, které Seagal se zbraní v ruce nabízel na hotelovém pokoji masáž. Herečka však z pokoje hned utekla.

Seagalovův vztah se ženami je ostatně velmi pestrý. Jeho třetí ženou se stala herečka Kelly LeBrock, se kterou má dcery Annalizu, Arissu a syna Dominica. Zároveň během manželství udržoval vztah s chůvou svých dětí Arissou Wolf, která mu porodila další dceru Savannah. Nyní je jeho manželkou mongolská tanečnice Erdenetuya Batsukh, se kterou má syna Kuzanga.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy