Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Steven Seagal má 70! Bývalý akční hrdina podporuje Putina, na Ukrajinu má zákaz vstupu

Steven Seagal má 70. Podporuje Putina, na Ukrajinu nesmí
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
NAROZENINY

Býval oblíbeným akčním hrdinou, poslední dobou se ale Steven Seagal objevuje už jen ve filmech, o které není zájem. O herci je ale slyšet stále, a to zejména ve spojení s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, který je pro Seagala podle portálu kinobox.cz největší žijící světový lídr.

Americký herec Steven Seagal, který v neděli slaví 70 let, tíhl už od svého dětství k bojovému umění. Když se přestěhoval s rodinou do Kalifornie, začal navštěvovat školu karate a kurzy aikida. Nadchlo ho natolik, že za ním odcestoval do Japonska, kde se zdokonaloval a následně i otevřel vlastní školu aikida.

Steven Seagal má sedm dětí

V Japonsku se stihl i oženit a založil rodinu. S Myako byl ženatý třináct let a měl s ní syna Kentara a dceru Ayako Fujitani. Pak se vrátil zpět do Ameriky, kde si vzal herečku Adrienne La Russa, ale jejich manželství bylo anulováno. Následně se oženil s Kelly LeBrock a jeho poslední manželkou je zatím Erdenetuya Seagal. Seagal měl po boku mnoho žen a po světě mu chodí sedm dětí.

Na filmová plátna mu pomohl majitel herecké agentury Michael Ovitz, který patřil mezi jeho žáky ve škole bojových umění v Los Angeles. Steven Seagal se hned poté objevil ve snímku Nico, kde mu po boku stála půvabná herečka Sharon Stone. Pak přišly na řadu snímky jako Přepadení v Pacifiku, Boeing 747 v ohrožení nebo Mise Condor.

Seagal podporuje Putina

Držitel několika černých pásů se netají tím, že je velkým stoupencem ruského prezidenta Vladimira Putina. Dokonce se otevřeně postavil i za proruské separatisty. Podle portálu kinobox.cz Putin v roce 2013 navrhoval Baracku Obamovi, aby Seagala jmenoval ruským konzulem v Kalifornii a Arizoně, což ale bývalý prezident USA odmítl.

Seagalovi prarodiče byli ruští imigranti, což možná vysvětluje jeho „vášeň“ k Rusku. Ta zašla tak daleko, že roku 2016 získal ruské občanství a dokonce byl jmenován zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy, jejichž občanství si také ponechal.

Kontroverzní herec, který má na kontě několik obvinění ze sexuálního obtěžování, vstoupil i do politické strany Spravedlivé Rusko. V roce 2017 dostal v rámci zachování národní bezpečnosti zákaz vstupu na Ukrajinu.

Svůj názor má Seagal taky na současnou invazi, které čelí Ukrajina. „Většina z nás má přátele a rodiny v Rusku i na Ukrajině. Na oba tábory nahlížím jako na jednu velkou rodinu a pevně věřím, že nějaká vnější síla investovala obrovské sumy peněz na propagandu a vyprovokovala obě země k tomu, aby šly proti sobě,“ píše se na webu kinobox.cz.


Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy