Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Štěstí v neštěstí Jiřího Bartošky: Rakovinu podchytili včas. Nádor bude lehčí odstranit

Jiří Bartoška byl v dobré náladě.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 8 fotografií
rakovina

Je to pár dní, co přišel Blesk.cz s vážnou informací, že prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech po devíti letech opět svádí boj se zákeřnou rakovinou. Naštěstí prý ale odborníci podchytili nemoc včas a prognózy Jiřího Bartošky na uzdravení jsou příznivé. 

Dobré vyhlídky

Herec Jiří Bartoška neprožívá zrovna to nejpříjemnější období. Odborníci mu diagnostikovali návrat onkologického onemocnění, s nímž šéf karlovarského filmového festivalu bojoval před téměř deseti lety. Podle informací webu Blesk.cz má ale naštěstí dobré vyhlídky, a to díky pravidelným preventivním prohlídkám.

„Pro mě to byla naprosto neznámá situace. Já jsem totiž i přes své zdravotní hříchy nikdy marod nebyl. On se ale z rakoviny dělá až moc velký strašák. Je to sice vážná nemoc, ale ne žádné mysterium. A čím víc na ni myslíte, tím hůř. Když se ji naopak snažíte ignorovat, může se urazit a jít pryč,“ prozradil před lety Bartoška podle webu Aha!.


Větší šance na uzdravení

Jiří Bartoška má navíc velké štěstí v tom, že se jedná o takzvaný zapouzdřený nádor, který se podle odborníků na onkologická onemocnění dá mnohem snáze odstranit. Poté, co se pacientovi povede se s rakovinou vypořádat, bývá zpravidla ještě několik let pod kontrolou. Slavnému herci se ale nemoc vrátila po dlouhých devíti letech.

Tehdy bylo hvězdě filmu Teorie tygra diagnostikováno zhoubné onemocnění mízních uzlin v mezihrudí a jediná možnost, jak s rakovinou bojovat, bylo okamžitě podstoupit chemoterapii. Tehdy byl sice na boj s nemocí mnohem mladší, nicméně ani ve vyšším věku prý tato zákeřná nemoc nemívá fatální následky.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy