Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Štěpánka Decastelo si s covidem prošla peklem: Vykašlávání krve, bolesti a dušnost

Štěpánka Decastelo
Zdroj: pro eXtra.cz Š. Decastelo
+ Další 2 fotografie
ZDRAVÍ
Vnadná moderátorka a scenáristka Štěpánka Decastelo (41) se připojila k řadě známých lidí, kteří mají osobní zkušenost s největším strašákem dneška, koronavirem. Samotná nemoc pro ni byla procházkou trnovým sadem, potíže ale pokračují i po vyléčení.

Štěpánka Decastelo zažila šílené migrény

„Před třemi týdny mi začalo být hodně zle, ale testy byly negativní. Pak to ustalo a za pár dní zase, tentokrát už jsem měla výsledky pozitivní. Samotný průběh nemoci byl hnusný. Ze začátku jsem měla vysoké horečky, ale pak to šlo. Později se mi začala motat hlava z únavy. Samozřejmě jsem ztratila čich a chuť, pak se ale s přestávkami přidaly tak šílené migrény, že jsem byla i celý den úplně mimo, jako ve tmě,“ řekla eXtra.cz Štěpánka Decastelo

„Pak jsem i vykašlávala krev, ale to bylo tím, že se mi následkem covidu nějak pochroumaly plíce,“ myslí si.

Následky covidu

I nyní ale bojuje s následky.

„Teď už nakažlivá nejsem. Ale mám dost potíže s dýcháním. Včera jsem byla jen krátce na nákupu, schody zpátky už jsem málem nedala. Tu cestu jsem pak vydýchávala tři hodiny. Mám menší astma a holt se na mně ten vir podepsal trošku hůř,“ vysvětluje.

Potíže s dechem

„Zrovna dnes mám dobrý den, ale i tak se mi při každém pátém nadechnutí jako by stáhne hrudník. Je to strašně nepříjemný pocit,“ dodala Decastelo, která doufá, že i tyhle příznaky časem přejdou a bude zase úplně fit.

Související články

Další články