Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Štěpánka Decastelo ochrnula a změnil se jí život: Bylo to po covid očkování, tvrdí

Štěpánka Decastelo promluvila o svých zdravotních problémech.
Zdroj: herminapress
+ Další 2 fotografie
NEMOC

V polovině února se moderátorce a scenáristce Štěpánce Decastelo (43) od základů změnil život, když se zničehonic přestala hýbat. Její tělo napadl silný zánět a pozdější vyšetření ukázala autoimunitní problémy i těžké revma. „Bylo to po očkování proti covidu,“ uvedla pro eXtra.cz své jasné přesvědčení.

Zničené zdraví po očkování?

Úplně se mi podělalo zdraví. Ochrnula jsem ani ne do čtyřiadvaceti hodin po první dávce očkování proti covidu. A tři dny jsem byla mimo, ani jsem si nepřikryla deku, nezvedla skleničku, nic,“ řekla eXtra.cz bývalá moderátorka erotického televizního magazínu Štěpánka Decastelo.

„Říkám tomu ochrnutí, ale probíhá to tak, že mi strašně natekly a natékají klouby. Kvůli jejich bolestem jsem pak začala být nepohyblivá. Každý den se doteď budím s velkými bolestmi, než rozhýbu tělo. Evidentně je to z očkování. Že něco takového hrozí, nebo by mi na to něco preventivně dali, to se opravdu nestalo. Ale je možné, že to souviselo s tím, že jsem měla předtím vysokou hladinu protilátek. Covid jsem prodělala koncem roku a měl u mě hodně silný průběh,“ přemítá.

Ochrnutí po očkování

Ochrnutí po očkování

Své zkušenosti s ochrnutím po vakcinaci, konkrétně části obličeje, má i šéf stomatologů MUDr. Roman Šmucler. Ten předchozí vedení ministerstva zdravotnitví kritizoval za to, že prý jeho odborníci zamlčovali veřejnosti rizika spojená s očkováním proti covidu.

„Hrozilo mi, že ochrnu, tak jsem si před prvním očkováním vzal nějakou premedikaci, před tím druhým jsem spěchal, tak jsem si ji nevzal a ochrnul jsem. Naštěstí přechodně. Něco, co mělo trvat měsíce, nakonec trvalo jen tři neděle. Hodně lidí, když dostanou před očkováním lék, pak nemá problémy.

„V návodu stojí, že podobná incidence je jeden člověk z tisíce a je tam napsané i to, že lékaři jsou povinni pacienty varovat, že se to může stát.

„Jsou na to kortikoidy. Pacient by měl zajít k neurologovi, který by měl vědět, jak přesně to léčit. Důležitá je i rehabilitace. Musí se to ale vědět a nezatajovat to.

Více zde.

Mám narušenou autoimunitu, rozjel se mi také nějaký hrozný zánět v těle. Ten už je naštěstí pryč. Ale mám revmatoidní artritidu. Beru kortikoidy, podstupuji biologickou léčbu a po Velikonocích zase nastupuji do nemocnice na testy a na pozorování,“ doufá v další zlepšení Štěpánka.

Omezení

Nemoc ji samozřejmě velmi omezila.

„Mám masérský salón, teď s těmi zdravotními potížemi nemohu masírovat, ale jinak dál pracuji. Mám lepší dny i horší. Nemohu ale ani sportovat, což mě štve. Je to těžké období, ale žiju a snažím se fungovat,“ dodala pro eXtra.cz Štěpánka Decastelo.

Hnusný covid

A jak o covidu mluvila pro naši redakci v listopadu?

Samotný průběh nemoci byl hnusný. Zpočátku jsem měla vysoké horečky, ale pak to šlo. Později se mi začala motat hlava z únavy. Samozřejmě jsem ztratila čich a chuť, pak se ale s přestávkami přidaly tak šílené migrény, že jsem byla i celý den úplně mimo, jako ve tmě,“ řekla tehdy našemu redaktorovi.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy