Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Štěpánek s Dejdarem podporují Pavla: Potřebujeme, aby naše děti mohly být hrdé, že jsou Češi, říkají

+ Další 4 fotografie

Za prezidentským kandidátem Petrem Pavlem stojí řada významných jmen ze světa showbyznysu. Herci, zpěváci a lékaři přišli svého favorita osobně podpořit na nedávné akci v pražském Rock Café. Reportérovi eXtra.cz se podařilo odchytit Petra Štěpánka a Martina Dejdara a zeptal se jich na pár otázek. Pánové například prozradili, čím si je generál získal, jakým je sportovcem a padla i slova ohledně současného prezidenta.

Jedním z hlavních hesel kampaně generála Pavla je "vést zkušeně a klidně v těžkých časech", v oněch těžkých časech se aktuálně skutečně nacházíme. Jsou to známá fakta, pojďme si je však okrajově připomenout. Jsme na hraně ekonomické recese, která je způsobena hned několika faktory (covidová krize a její následky, raketově stoupající inflace atd.), energetická krize, která je přímým dopadem války na Ukrajině. V této těžké době je potřeba mít v čele státu někoho, kdo bude národ spojovat, stmelovat, přesný opak toho, co dělá současná vládnoucí garnitura.

Proč právě Pavel

Když jsme se dotázali herce Petra Štěpánka, čím si ho pan generál získal, neváhal a řekl: "Získal si mě svou nádhernou kariérou, svým vystupováním a vším, co za sebou má, protože v čele této země potřebujeme někoho, kdo nás bude reprezentovat, aby naše děti mohly být hrdé, že jsou Češi." ​Generálovy kariéry si velmi váží i Martin Dejdar. "Má obrovské zkušenosti, také má respekt a úctu ve světě, myslím si, že to jako Česká republika potřebujeme, potřebujeme člověka, který je uznávaný celosvětově a má nějakou prestiž," doplnil hlas Barta Simpsona.

Všeobecně známým faktem je, že ještě ze studií se Petr Pavel přidal ke komunustické straně, prý kvůli kariérnímu růstu, který by pro "nestraníka" v armádě byl jen stěží možný. Dejdar to určitě jako téma vidí, zároveň však dodává: "Samozřejmě že to téma je, ale myslím si, že on se k tomu postavil čelem. Jeho členství v komunistické straně, pokud vím, nebylo nějak dlouhé a výrazné, a to nehodlám vůbec soudit. Je to věc každého, nezkoumám nějak politické názory, ani se neptám lidí, koho budou volit, to je skutečně na každém člověku, jak si to rozhodne, jaké zvolí priority."

K​dyž se řeč stočila k současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, rozhodl se Štěpánek rozdělit jeho vládnutí na dvě poloviny. "První funkční období ještě ušlo. Na to druhé bych rád rychle zapomněl. Jde i o tým lidí, kteří okolo něho (Petra Pavla - pozn. redaktora) budou, protože ten tým, který byl okolo Miloše Zemana, dobrý nebyl."

Sportovec Pavel

G​enerál Pavel ve svém "životopisu" uvádí, že má rád turistiku a procházky v přírodě, Dejdar na něho ale prozradil, že si občas zahraje i hokej. "Hokejista je velmi dobrý. My jsme se právě potkali už v Bruselu (před deseti lety - pozn. redaktora) na československých hokejových hrách, kde on hrál a měl tam i svůj tým. Hokejistou je tedy skutečně dobrým, je to hlavně týmový hráč, což si myslím, že je pro prezidenta velmi důležité. Prezident by měl být týmovým hráčem, ne jenom solitérem, který si vynucuje na všech okolo, aby dělali a poslouchali to, co jenom on chce."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy