Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Štěpán Kozub terčem výhrůžek smrtí: Komik se poprvé vyjádřil k vlně nenávisti

Kozub má v plánu vyprodat pražskou O2 arenu.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
vzkaz

Štěpán Kozub (26) se s rostoucí hvězdou potýká i s masivní vlnou hejtů a nechutných výhrůžek, které vznikají z důvodu, že je jeho humor někdy příliš ostrý. Herec a komik se k těmto rýpalům rozhodl rozsáhle vyjádřit skrze sociální sítě. Tam popsal, jak reaguje na vzkazy typu "zdechni zmrde", a dokonce jim dal přesný návod na to, jak se jeho humoru, který v nich zřejmě odráží traumata, vyhnout obloukem a je to jednoduché jako facka.

Štěpán Kozub se stal velmi populárním komikem v době koronavirové pandemie, během které s týmem Tři tygři nelenil a lidem zlehčovali náročné dny vtipnými příběhovými videi, jež sdíleli na YouTube.

Herec a komik se vlny popularity dokázal chytnout naplno a každý den si svým humorem získává víc a víc fanoušků. Zajisté je to i proto, že se často nebojí překročit hranice černého humoru, za které se jiní komici příliš neodvažují. Ne každý člověk totiž takový vtípek o Židech, rakovině či smrti rozdýchá, ač jde stále pouze o humor a slova.

Štěpán Kozub se vyjádřil k hejtům

Kozub zřejmě tušil, že jednou přijde den, kdy bude vlna hejtů na jeho osobu tak masivní, že se k ní vyjádří, což nastalo nyní. Lidem, kterých se jeho humor dotýká, poslal skrze sociální sítě jednoduchý, inteligentní a vtipný vzkaz.

"Vážení uživatelé Facebooku, přátelé, nepřátelé, studenti vysoké školy života, cukráři, doktoři, umělci, ne-umělci, lidi. Jak všichni tak nějak tušíme, máme možnost volby! Moje stránka Štěpán Kozub (herec/komik) byla opravdu, jak už sám název napovídá, založena z jediného a relativně prostého důvodu. Rád bych s vámi sdílel svůj pracovní život! Bavil vás! Potěšil! Rozesmál! Pobavil! Proto slušně žádám všechny lidi, kteří 'už o životě vědí vše', aby neztráceli svůj čas navštěvováním této stránky a nesdíleli zde svá traumata, jako například: Kozube, ty kokote. Kozube, tohle nedělej. Kozube, drž hubu," píše hned z úvodu komik, který na tyhle vzkazy nemá potřebu reagovat.

Přišla mi zpráva: Zdechni zmrde! Jaká byla moje reakce?

"Víte, s největší pravděpodobností se to totiž nepotká s efektem. Nebudu se s vámi pouštět do žádných internetových přestřelek, to fakt nedělám! Jediné, co fakt dělám a dělat chci, je vás bavit! A to znamená, že pokud někoho nebavím, a to je naprosto v pořádku, tak jednoduše nesledujte nic, co začíná na KO a končí na ZUB. Věřte, uleví se vám," líčí Štěpán i s jedním názorným příkladem.

"Jeden příklad za všechny: Přišla mi zpráva a já ji zde budu v psané formě citovat! 'Zdechni zmrde.' Moje reakce byla prostá: žádná. Mám rád humor! Legraci a lidský smích! To je něco, co mě skutečně naplňuje! A tak to prostě dělám. Přeji všem, aby v životě našli to, co je skutečně naplňuje a někam posouvá. Mějte se všichni moc fajně. Lásku! Mír! Pohodu! Smích! A co možná nejméně mužů ve slipech. S úctou, Štěpán," uzavřel Kozub, jehož příspěvek podpořilo tisíce lidí.

A nebyl by to jeden ze Tří tygrů, aby se k jeho statusu nevyjádřil. "Dobře, zkusím to jinak: zhyň, ty karafiátový anděli voňavých pšouků," vzkázal komikovi Albert Čuba, který se pokusil o konstruktivní hejt a Štěpán mu ho rázem schválil.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy