Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Stella Zázvorková by oslavila 98: Geniální herečka, které osud vzal jediné dítě

Stella Zázvorková by oslavila 98: Geniální herečka, které osud vzal jediné dítě
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
výročí
Fenomenální herečka Stella Zázvorková by dnes oslavila své 98. narozeniny. Ačkoliv ve svých rolích sršela vtipem, osud k ní příliš vstřícný nebyl. I přes největší tragédii, jaká může člověka potkat, se ale i v posledních letech života, kdy ji trápily zdravotní problémy, dokázala usmívat.

Stella Zázvorková se narodila 14. dubna 1922. Už jen její křestní jméno, které v překladu z latiny znamená hvězda, jí věštilo zářnou hereckou budoucnost. Nebylo jí ani 20, když se poprvé postavila před kameru při natáčení filmu Modrý závoj.

Medaili za zásluhy nedostala Zázvorková pro nic za nic. Byla známá jako jedna z nejlepších českých komiček 20. století, ale dokázala zahrát skutečně jakoukoliv roli. Ať už se před kameru postavila jako hodná manželka, protivná sousedka či drbna, její výkony byly do puntíku uvěřitelné.

Jakkoliv na televizních obrazovkách sršela herečka vtipem, v životě ji potkala tragédie, kterou nechce zažít žádný rodič. S hercem Milošem Kopeckým, za kterého byla po nějaký čas vdaná, měla dceru Janu Ta ale v pouhých 15 letech spáchala sebevraždu.

Nejslavnější role

Zázvorková dokázala vyniknout i v malých rolích, ze kterých díky svému temperamentu dokázala udělat velké. Diváci si ji nejlépe pamatují jako docentku Mráčkovou v komedii Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Novákovou z komedií Zítra to roztočíme, drahoušku...! a Co je doma, to se počítá, pánové. Nezapomenutelná je i v roli velkochovatelky dobytka Lopezové ve filmu Což takhle dát si špenát

Nezdolný optimismus

Stella Zázvorková byla komičkou tělem i duší. I když se s ní osud nepáral, do posledních chvil neztrácela optimismus. Trápily ji zdravotní problémy, kvůli kterým často pobývala v nemocnici, ale úsměv z její tváře nemizel.

Smutná zpráva o smrti jedné z nejlepších hereček 20. století zasáhla její fanoušky 18. května 2005. Stelle Zázvorkové bylo 83 let, když ve svém pražském bytě podlehla infarktu. Našli ji přátelé, kteří se o ni tou dobou starali.

Související články

Další články