Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Stejskal z Majora Zemana slavil 80: Co Mrkvička vzkazuje čtenářům eXtra.cz?

Ladislav Mrkvička v roce 1974 a nyní
Zdroj: reprofoto ČT, Profimedia.cz
PROMĚNA
Představitel dobračiska Mirka Stejskala z Třiceti případů majora Zemana oslavil osmdesátiny! Herec Ladislav Mrkvička, kterého bohužel ve stáří trápí řada zdravotních potíží včetně Parkinsonovy choroby a zánětu kloubů, svalů a šlach, promluvil pro eXtra.cz. Co prozradil pro naše čtenáře?

V kontroverzním komunistickém seriálu ztvárnil sympatickou roli, kterou ale tvůrci uprostřed natáčení předělali na příkaz shora, protože herec na Moravě v opileckém záchvatu nadával estébákům do fašistů. Proto z něj nakonec udělali pravicového zlouna a na konci dílu Studna se s ním herec Vladimír Brabec v roli Zemana vypořádal.

Mrkvičku seriál o neohroženém majoru Honzovi a jeho kolezích provází celý život, přestože se objevil i coby Josef Gabčík v Atentátu, Milda Janýr v seriálu Dobrá voda, Coco v Dobrodružství kriminalistiky nebo profesor Emil Kintzl v Policii Modrava. Účinkoval ale v desítkách dalších filmů a televizních inscenací.

Vzkaz čtenářům

„Překvapilo mě, jaká spousta lidí mi popřála. Včetně institucí, od kterých bych to nečekal. Třeba energetická společnost. Je ale zbytečné se o tom dál nějak šířit. Bylo mi osmdesát, důstojně jsme to oslavili a to je vše,“ řekl Ladislav Mrkvička našemu redaktoru.

Herec má celkem pět dětí, jeden z nich, Jakub, se dlouhodobě potýkal s drogami, které ho ničily a jeho otce to trápilo.

V současnosti se umělec snaží hlavně řešit svoje zdraví, s kterým to bohužel není bůhvíjaké. Herec už musel pověsit profesi na hřebík, na vystupování na jevišti už nemá sílu. Kromě Parkinsonovy choroby a zánětu kloubů, šlach a svalů se také dlouhodobě potýkal s depresemi.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy