Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Stejný osud jako Adámek! I Matěj (12) po operaci mandlí upadl do kómatu

Matěje a Adámka potkal podobný osud.
Zdroj: Koláž eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
KAUZA ADÁMEK
Potkal je téměř na chlup stejný osud. Matěj Kocián (12) stejně jako Adámek (10) upadl po banální operaci mandlí do kómatu. Stalo se tak v roce 2010 a dodnes se ještě neprobral...

Před několika dny Česko šokoval případ desetiletého Adámka, který před rokem a půl v pardubické nemocnici po operaci krčních mandlí začal silně krvácet a poté upadl do kómatu, ve kterém je dodnes. Jeho otec Jan Vyčítal tvrdí, že za vše může personál pardubické nemocnice, po které chce Vyčítal jako odškodné 22 milionů korun.

Zdrcující je, že k podobně hrůzné události došlo v roce 2010. Tehdy po banální operaci mandlí do tzv. bdělého kómatu upadl tehdy ani ne čtyřletý Matěj, syn manželů Kociánových z Brna. O jeho tragickém příběhu dnes informoval Blesk.

Po operaci Matěj zkolaboval a začal zvracet natrávenou krev. Jeho rodičům se nepodařilo zavolat zdravotní sestru, jelikož nefungovalo nouzové tlačítko v pokoji. Maminka tak s Matějem běhala v náručí po chodbě a volala o pomoc. Pomoc se dostavila, ale bohužel pozdě.

Matěj byl celkem sedm dlouhých minut bez kyslíku, což mu trvale poškodilo mozek.

Od tohoto incidentu se život brněnské rodiny dost změnil. Matějova maminka musela odejít ze zaměstnání a otec musel přejít na poloviční úvazek. Náklady na péči o nemocného syna se prý vyšplhají až na padesát tisíc korun měsíčně.

Jediným rozdílem mezi příběhem Adámka a Matěje je fakt, že soud v Brně nařídil fakultní nemocnici v červnu roku 2016 vyplatit odškodné 10 a půl milionu korun. Nemocnice se tehdy odvolala. Rodiče se tak se špitálem dohodli na mimosoudním vyrovnání, jehož podmínkou je, že podrobnosti nebudou zveřejněny.

O podobném výsledku se rodině Adámka může jen zdát. Pardubická nemocnice totiž svou chybu nepřiznala a odstupné jasně odmítá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy