Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Stejné sako a kravata, lejstro bez data! Něco na videu se Zemanem nesedí, říkají lidé

Řada lidí si všimla, že má kancléř Vratislav Mynář na tiskovce stejné oblečení jako na videu z nemocnice.
Zdroj: Kancelář prezidenta ČR, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Prezident

Vratislav Mynář se na mimořádné tiskové konferenci pokusil vyvrátit spekulace, že podpis Miloše Zemana na dokumentu o svolání Sněmovny je zfalšovaný. K tomu kancléř použil video, na kterém je zachycen prezident rozhodnutí podepisuje. Někteří lidé si ale všimli podezřelých detailů. Jednak listina narozdíl od výsledné podoby neobsahovala datum a zároveň má Mynář na videu do puntíku stejný outfit jako dnes.

Krátce poté, co skončil mimořádný brífink Kanceláře prezidenta republiky, začala se řada lidí podivovat nad zveřejněným videem s prezidentem Milošem Zemanem. Například novinář František Lutonský postřehl, že listina na videu neobsahuje datum. Když se s ní ale nechal 14. října zvěčnit předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), datum bylo na dokumentu uvedeno k tomu samému dni.

Lidé tak okamžitě začali spekulovat o tom, zda byl videodůkaz vytvořen narychlo dnes. K této teorii pak mnohé vede i fakt, že Vratislav Mynář měl na záběrech naprosto totožný outfit, jaký měl na dnešní tiskové konferenci. A to včetně sebemenších detailů.

Mynář se nepřevléká

"Mě baví už jen ten fakt, že má Mynář stejný outfit v den podepsání a i dnes. Kdyby nic jinýho, je to dobrá provokace," napsal jeden z komentujících na Twitteru. Stejný názor zástavali i další lidé. "Natočili to pět minut před konferencí nebo se Mynář nepřevlíká? Už týden?" ptá se v diskuzi Ivana.

Pozornost vzbudila i samotná poloha prezidenta, ve které na videu dokument podepsal. "Podpis na fotce (s Vondráčkem, pozn. red.) je úhledný a vypadá dobře napsaný. Přitom jestli podepisoval v poloze dle videa, v pololeže a s nepodepřeným loktem... No, já bych tak pěkný podpis nesvedl," podivuje se Jakub. Třeba to ale Mynář vysvětlí na další tiskové konferenci.

Související články

Další články